אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האזורים המזוהמים ביותר במשרד צילום: shutterstock

האזורים המזוהמים ביותר במשרד

בפעם הבאה שתגעו בעכבר המחשב או במקלדת זכרו ששולחן עבודה ממוצע מכיל פי 400 חיידקים יותר ממושב האסלה

06.05.2012, 23:34 | סוכנויות הידיעות

שירותים ציבוריים, תחבורה ציבורית ואפילו אולמות קולנוע הם מקומות העלולים להקפיא את דמו של כל "חיידקופוב" ממוצע. לרשימה אפשר להוסיף גם את החללים הפתוחים אך המחניקים האופייניים למשרדים המודרניים - בדיוק ברגעים בהם מתחשק לשתות כוס קפה מהביל, מתגנב החשש ללב. על פי דיווחי רשת הטלוויזיה האמריקאית NBC, על ידית הקומקום שורצים יותר חיידקים מאשר על מושב האסלה. דבר זה נכון גם לגבי ברזים, כיורים וידיות המקרר.

כר אחר להתרבות חיידקים הוא חדר הישיבות. לפי מחקרים, בחדר זה, שלא זוכה לניקוי תכוף כמו חדר השירותים, תחלופת החיידקים גבוהה שכן זהו המקום שבו אנשים אוכלים, לוחצים ידיים ומשתמשים בטלפונים משותפים.

אלו הסבורים שהם יכולים להסתתר בתא המשרדי שלהם טועים בגדול. שולחן העבודה כולו מהווה בית גידול לווירוסים ולחיידקים שיכולים לגרום לצינון ולמחלות אחרות. האזורים עם הכי הרבה החיידקים במשרד הם שפופרות טלפון ועכבר המחשב. על פי ה"וול סטריט ג'ורנל", שולחן עבודה ממוצע מכיל פי 400 חיידקים יותר ממושב האסלה.

חיידקים בסדקים, צילום: גלעד קוולרצ חיידקים בסדקים | צילום: גלעד קוולרצ'יק חיידקים בסדקים, צילום: גלעד קוולרצ

בשולחן העבודה מזינים גם את מושבות העובש והחיידקים הצומחות בתוך כל הסדקים שאליהם מתגלגלים פירורים. מן הסתם אנו לא נוהגים לנקות את שולחן העבודה לעיתים קרובות (או לעולם לא) ולפי הערכות, הוא מזוהם פי 100 יותר משולחן מטבח ממוצע.

אם הנאמר לעיל גורם לכם לרצות לרוץ לסופר הקרוב ולקנות חבילת כפפות חד פעמיות, הישמרו בדרך החוצה. ה"וול סטריט ג'ורנל" מדווח שגם בלחצני המעליות יש אוסף חיידקים מרשים למדי.

על אף שישנם אזורים החשופים יותר להצטברות חיידקים, הרי שלא ניתן להימנע לחלוטין ממגע עם חיידקים משום שהם מתפשטים על פני כל משטח בסביבה, כולל עורנו. הדרך היחידה להימנע ממחלות ומזיהומים היא לשמור על היגיינה טובה. נטילת ידיים עם סבון לפחות 10 פעמים ביום היא דרך אפקטיבית ביותר להגן על עצמכם ועל אחרים מפני מחלות.

המרכז לבקרת מחלות של ממשלת ארה"ב ממליץ לשטוף ידיים עם סבון במשך לא פחות מ-20 שניות כל פעם. אם אין לכם גישה לכיור, השתמשו בג'ל מחטא. ואם אתם חולים - הישארו בבית. לא רק שתעשו טובה לקולגות שלכם, אלא גם תחסכו עלויות של מיליונים למעסיקים הנגרמות בעקבות מחלות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות