אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרסום ראשון: נציבות שירות המדינה אישרה את מינוי קובי אמסלם לממונה על השכר

פרסום ראשון: נציבות שירות המדינה אישרה את מינוי קובי אמסלם לממונה על השכר

בעקבות זאת מינה שטייניץ את אמסלם לתפקיד. לאחר חשיפת "כלכליסט" כי מועמדו של שר האוצר לתפקיד אינו עומד בדרישות התפקיד, אישרה הנציבות את השינויים בהגדרות שהאוצר עצמו קבע

06.05.2012, 18:01 | מיקי פלד

נציבות שירות המדינה אישרה היום (א') לשר האוצר, יובל שטייניץ, למנות את עו"ד קובי אמסלם לתפקיד הממונה על השכר באוצר, כך נודע ל"כלכליסט". מהאוצר נמסר הערב כי בעקבות החלטת הנציבות שטייניץ ממנה את אמסלם לתפקיד.

המינוי עוכב עד כה בשל אי עמידה של אמסלם בדרישות התפקיד שנקבעו ע"י משרד האוצר עצמו לפני כשנתיים, כפי שפורסם לראשונה ב"כלכליסט". בשבוע האחרון עבד צוות של נציבות שירות המדינה, במקביל לעבודה של משרד היועץ המשפטי לממשלה, בניסיון למצוא דרכים לאפשר את המינוי. בשל העיכוב, התבקש הממונה הנוכחי, אילן לוין, להישאר בתפקידו ולא לפרוש בשבוע שעבר כפי שתכנן מלכתחילה.

מכיוון ומינויו של אמסלם הוא פנימי ואינו דורש ועדת איתור, אין בהילות להעבירו מחר (ב') בהחלטת ממשלה, עוד לפני ההחלטה על הבחירות. על פי החוק, הממשלה אינה יכולה לאשר מינויים בכירים מהרגע שהכנסת הצביעה על פיזורה ועד שממשלה חדשה תתכונן. לכן, למרות שהכנסת צפויה להתפזר כבר השבוע, שטייניץ יוכל להעביר את המינוי לממשלה גם בשבוע הבא.

ללא ניסיון כלכלי של 7 שנים כנדרש

אמסלם משמש מאז נובמבר 2007 כיועץ המשפטי של אגף הממונה על השכר באוצר. אולם, על מנת להתמנות לתפקיד מנהל האגף היה עליו לעמוד בשתי דרישות עיקריות, האחת לתואר אקדמי בכלכלה, מנהל עסקים או ראיית חשבון והשנייה ניסיון כלכלי של 7 שנים. לאמסלם תואר ראשון ושני במשפטים ולפני התפקיד הנוכחי עבד כפרקליט בכיר במחלקת יחסי העבודה בפרקליטות המדינה.

בנציבות שירות המדינה הוחלט לבסוף להוסיף עוד תארים לרשימת התארים הנדרשת, ביניהם גם תואר במשפטים. כמו כן, הוחלט להרחיב את ההגדרה של ניסיון כלכלי כך שגם ניסיון משפטי בתחום כלכלי ייחשב לצורך דרישות התפקיד, כגון ניסיון ביחסי עבודה ובניית הסכמים קיבוציים. שאלה שנותרה פתוחה היא האם לשינויים שכאלו לא תהיה השפעה על מינוי בכירים במשרדי הממשלה וכיפוף קריטריונים כל אימת ששר או נושא משרה בכיר יחפצו בכך.

אמסלם נחשב לעורך דין ומנהל מוכשר ולקח חלק בכמה משאים ומתנים לא פשוטים בשנים האחרונות, בין השאר מול ההסתדרות בנושא עובדי הקבלן, הסכמי השכר במגזר הציבורי, ניהל מאבקים מול ועדי נמלי הים והיה מעורב מאוד גם במשא-ומתן מול ההסתדרות הרפואית שכלל השבתות של בתי החולים ומרד מצד המתמחים בהסכם שהושג.

בהנחה ואמסלם ייכנס בסופו של דבר לנעליו של הממונה, יהיה עליו להכין את הצוות הבכיר של המשרד למשאים ומתנים הקרובים. לשם כך, סביר להניח כי יעשה ניסיון להשאיר בתפקיד את סגן הממונה, ברק שטרוזברג, שהיה גם הוא מועמד לתפקיד הממונה. המשא-ומתן העיקרי יחל בעוד חודשים ספורים מול ההסתדרות על חידוש הסכם השכר במגזר הציבורי.

במקביל, האגף צריך לנסח מול ההסתדרות את הסכם עובדי הקבלן שעקרונותיו נחתמו בפברואר ולהתחיל ליישמו, בצל איומו של יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, מלפני שבועיים, כי לא יסכים להמתין עוד זמן רב עד ליישום ההסכם. כמו כן, האגף גם צריך לפקח על יישומם של עוד מספר רפורמות מרכזיות בתחום השכר שנחתמו בתקופתו של לוין, כגון הסכם הרופאים, ההסכמים מול המורים והסכם הרכבת.

שר האוצר יובל שטייניץ אמר הערב: "מדובר באדם מוכשר שמשלב ידע רב וניסיון עשיר בנושאי עבודה ושכר, עם רמה אנושית גבוהה ביותר. אין לי ספק שעו"ד קובי אמסלם יוביל את אגף השכר בהצלחה רבה". מנכ"ל משרד האוצר, דורון כהן: "אני שמח על מינויו של עו"ד קובי אמסלם לתפקיד. קובי מביא איתו ערך מוסף וניסיון רב לתפקיד קשה ומאתגר. אני בטוח ביכולתו להצעיד קדימה את יחסי העבודה במשק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
בושה! ! בושה לניצבות, בושה לשר האוצר ובושה למשפטנים שמנהלים את המדינה!!!
זו שערוריה נראה את הנציבות מאפשרת לאזרח הקטן לאחר ביום בהגשת מועמדות למכרז? אין מכרז ואין תנאי סף,אבוד לו למסכן... אבל לתפקיד הממונה על השכר מעגלים פינות, משנים תנאים שמשרד האוצר קבע בעצמו. אין להם בושה בנציבות - זו אלימות מסוג אחר כמו זו שמתשתוללת ברחובות. מתייחסים אלינו האזרחים כאל הדיוטים ועלובים עד כדי כך שבכירים במערכת השלטון עושים כטוב בעיניהם ולא רואים אותנו ממטר. גועל נפשששששששש מישהו צריך לעשות מעשה זה נמאס שחיתותתתתתתת
רקפת , כפר סבא  |  07.05.12
לכל התגובות