אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זילכה ובובליל: השותפים שהפכו לאויבים

זילכה ובובליל: השותפים שהפכו לאויבים

קווינקו וקלאב הוטל, שבשליטתו של משה בובליל, מחזיקות כל אחת ב־50% מחברת וסנטה החזקות, המחזיקה בשרשור ב־52% מממניות קלאב הוטל לוטראקי

07.05.2012, 06:52 | רועי ברגמן וענת ציפקין

השותפות בין יגאל זילכה למשה בובליל הולכת אחורה בשנים לימי ההקמה של קלאב הוטל לוטראקי, שנפתח לקהל הרחב ב־1997.

קווינקו (באמצעות QLI) וקלאב הוטל, שבשליטתו של בובליל, מחזיקות כל אחת ב־50% מחברת וסנטה החזקות, המחזיקה בשרשור ב־52% מממניות קלאב הוטל לוטראקי. תקנות ההתאגדות, הרכב הדירקטוריון וההחלטות שהתקבלו בחברות שנמצאות בשליטה משותפת של הצדדים שיקפו מבנה שליטה שוויוני בין QLI וקלאב הוטל.

קווינקו מציינת בדו"חותיה הכספיים כי הסדר הטוב בין הצדדים הופר בשלהי 2008, אז נתגלעו מחלוקות בין בובליל לבין החברה. ביטוי למחלוקת אלו, נכתב בדו"ח, ניתן לראות בהתכנסויות תכופות או אי־כינוסן של ישיבות דירקטוריון ואסיפות כלליות של החברות המשותפות, אי כיבודן של חלק מהחלטות שהתקבלו בדירקטוריונים של החברות המשותפות וקיומן של מחלוקות לגבי תוכנן ופרשנותן של החלטות.

בפברואר 2010 הגישה חברה בת של קבוצת קלאב הוטל, הנשלטת על ידי בובליל תביעה נגד קווינקו והחברה־הבת QLI, בטענה כי רכשו קרקע של 90 דונם בקמבודיה בסמוך לקרקע של כ־500 דונם שנרכשה בעבר במשותף על ידי אגסטיה, חברה משותפת לקלאב הוטל וקווינקו. על פי כתב התביעה, ביקש זילכה באמצעות רכישת הקרקע הסמוכה להתחרות בחברה המשותפת ואף סירב למנות בודק עצמאי לעניין או להביאו לבוררות. התובעים העריכו כי הנזק שייגרם לאגסטיה מסתכם בכ־50 מיליון דולר.

מקווינקו נמסר כי "הטענות חסרות שחר והן הועלו זה מכך ככלי ניגוח בקווינקו בשל הסכסוך שקיים בינה לבין בובליל. לא בכדי לא הועמדה להן כל תשתית זולת הפרחת אמירות פופוליסטיות בעלמא. "יתרה מזו, בעוד שקווינקו פועלת לפיתוח עסקיה בדרום מזרח אסיה, בובליל עצמו מנע ומונע כל אפשרות לקדם את פיתוחה של הקרקע בבעלות אגסטיה בקמבודיה. כל ניסיונותיה של קווינקו להגיע להבנות עם בובליל לסיום הסכסוך ולפירוק השותפות לא צלחו".

רועי ברגמן וענת ציפקין

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות