אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיבידנדים: דורית ביניש לא אהבה את הדיוקן שהכינו לרגל פרישתה והוא נשלח למקצה שיפורים

דיבידנדים: דורית ביניש לא אהבה את הדיוקן שהכינו לרגל פרישתה והוא נשלח למקצה שיפורים

וגם: המפיקה הישראלית אורלי אדלסון תוכל להמשיך להפיק את גלובוס הזהב לאחר ניצחון משפטי, איש העסקים מיקי נפתלי מקים מגדל יוקרה בניו יורק ובבית שגריר בריטניה ציינו 80 שנות טיסה של בריטיש איירווייס לישראל

07.05.2012, 09:32 | כתבי כלכליסט

דיוקנה של שופט

בקומת השופטים של בית המשפט העליון מוצגים אחר כבוד פורטרטים של נשיאי בית המשפט לדורותיהם, ואליהם צפוי להתווסף בקרוב גם זה של הנשיאה היוצאת דורית ביניש. ל"כלכליסט" נודע שלשם כך נשכרו שירותיו של צייר אמן, אשר עמל במשך כמה שעות על הכנת פורטרט של ביניש. אף שהעבודה כבר הוכנה, הפורטרט טרם הוצג בפומבי. הסיבה לכך היא שלשופטת ביניש היתה התלבטות אמנותית באשר לתוצר הסופי. בדיוק בשל כך הוזמן צלם כדי לצלם פורטרט שעמו השופטת שלמה ונינוחה, ואשר על פיו ישודרג הפורטרט.

דורית ביניש, צילום: עטא עוויאסת דורית ביניש | צילום: עטא עוויאסת דורית ביניש, צילום: עטא עוויאסת

מדוברות בתי המשפט נמסר כי "נכון שצייר צייר פורטרט וצלם צילם את הנשיאה. הפורטרט טרם נתלה. שאר הפרטים אינם מדויקים".

ביניש, אגב, גילתה רגישות אמנותית כבר ב־1997, עת הוקרנה בערוץ 1 הדוקו־דרמה "קו 300" של מוטי לרנר בבימוי אורי ברבש. שלושת בכירי השב"כ חברו לשלוש בכירות הפרקליטות לחשיפת ולהוקעת ההונאה והשקרים בחקירת הפרשה. שלוש הפרקליטות היו ביניש, יהודית קרפ ויהודית צור. ביניש, כך סיפרו אז מקורביה, לא רוותה נחת מהעובדה שדמותה הטלוויזיונית היתה מצודדת פחות מאלה שזכו להן חברותיה.

זכתה בגלובוס הזהב

חברת ההפקות דיק קלארק פרודקשנס (DCP), בניהולה של הישראלית אורלי אדלסון, זכתה לניצחון משפטי על מארגני טקס פרסי גלובוס הזהב - איגוד העיתונאים הזרים בהוליווד (HFPA) ותמשיך להפיק את המשדר גם בעתיד.

אדלסון מוכרת כמפיקת סרטי טלוויזיה עבור רשתות שידור וכבלים בארה"ב. תא הכתבים הזרים, שבוחר בזוכי גלובוס הזהב, תבע אשתקד את חברת ההפקה שלה לאחר שהיא חתמה חוזה שידורים עם רשת NBC ששוויו מוערך ב־150 מיליון דולר לשמונה שנים. ה־HFPA טען כי DCP הפרה את החוזה ביניהם כשניהלה מו"מ ללא רשותו, ולפיכך ביקש לבטל את ההסכם עם DCP.

אורלי אדלסון, צילום: איי אף פי אורלי אדלסון | צילום: איי אף פי אורלי אדלסון, צילום: איי אף פי

לאחר משפט ארוך, מתוקשר ורווי השמצות, קבע שלשום השופט הפדרלי הווארד מאץ כי על פי ההסכם מ־1993 ולאחר 30 שנות שת"פ עם ה־HFPA, לחברת ההפקות היתה זכות לנהל מו"מ עם הרשת וכי ה־HFPA הפגינו חוסר הבנה ושיקול דעת עסקי.

ניר נתן

מיקי נפתלי מטפס בברוקלין

יש חיים אחרי יצחק תשובה: איש העסקים מיקי נפתלי, עד לפני שנה מנכ"ל אלעד נכסים, מקים מגדל יוקרה בן 85 דירות בברוקלין בניו יורק. כך דווח באתר קריינס ניוז. נפתלי, המנהל את נפתלי גרופ, מקים את המגדל עם שותפתו, AEW קפיטל מנג'מנט, קבוצה המתמחה בניהול השקעות נדל"ן. הם רכשו את הקרקע תמורת 6.7 מיליון דולר ומתכוונים להתחיל בקרוב בהקמת הפרויקט, כאשר הכוונה היא להתחיל בשיווק יחידות הדיור בקיץ 2013. מגדל הפאר החדש של נפתלי יצויד במכון כושר, פאב פרטי לדיירים, פארק פנימי וקומת גג עם תצפית על הרובעים ברוקלין ומנהטן. במקביל מתכננת קבוצת נפתלי הקמת עוד 104 יחידות דיור יוקרה בשדרה הרביעית במנהטן.

נפתלי הוביל כמנכ"ל אלעד נכסים את רכישת מלון פלאזה בניו יורק תמורת 675 מיליון דולר. הוא מחזיק ב־100 דירות פאר בניו יורק ובשטחי מסחר של 20 אלף מ"ר בברוקלין.

דוד קמיניץ דוד קמיניץ דוד קמיניץ

עימות אווירי

דוד קמיניץ, מנכ"ל אי.די.בי תיירות, לא אהב את הנתונים שהציג מנכ"ל התאחדות בתי המלון שמואל צוריאל במהלך ישיבה משותפת בוועדת הכלכלה של הכנסת. הוא העיר לצוריאל על כך שאינו מדייק בעובדות בנושאי "שמים פתוחים", וכן תקף אותו על מחסור בחדרי מלון בישראל והמחירים הגבוהים של בתי המלון בארץ. צוריאל בתגובה פנה ליו"ר הוועדה כרמל שאמה־הכהן, וביקש ממנו "הגנה" מפני קמיניץ. בתגובה ענתה לו חברת הכנסת יוליה שמאלוב־ברקוביץ' מקדימה: "מאחר שאתה תומך בשמים פתוחים, תבקש את הגנת האירופים". 

חוגגים במחלקה ראשונה

במוצ"ש האחרונה ציינו בבית השגריר הבריטי 80 שנות טיסה של בריטיש איירווייס מאנגליה לישראל. מתברר שהטיסה הראשונה מלונדון של החברה ארכה שישה ימים ועברה דרך פריז, ברינדיזי שבאיטליה, טורקיה וקפריסין עד לנחיתה על המים בכנרת. בין החוגגים במחלקה ראשונה עם יעל קטן, מנהלת בריטיש ישראל: נשיא בואינג ישראל דוד עברי, יו"ר בנק דיסקונט לשעבר אריה מנטקביץ', מיכאל שטראוס והשופטת דניה קרת.

נסיעה טובה

סמנכ"לי יפנאוטו יבואנית סובארו, רני בנדר ואיתמר שלו, חברו לאברהם עטר, מנכ"ל עמותת "להושיט יד", ואירחו עשרות ילדים חולי סרטן בטיול ג'יפים של מועדון סובארו דרייב. האירוע נערך ביום שישי האחרון ביער בן שמן, וכלל נסיעה חווייתית ברכבי שטח לילדים ולבני משפחותיהם.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות