אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל פסגות: "דרוש חריש עמוק במערכת הפיננסית" צילום: דימיטרי שבצ'נקו

מנכ"ל פסגות: "דרוש חריש עמוק במערכת הפיננסית"

כך לפי רונן טוב בכנס של בכירי בתי ההשקעות. דוד ברוך, מנכ"ל אקסלנס: "אנו סובלים ממערכת בנקאית ריכוזית וחבל שכך יהיה המצב בנושא של חיסכון ארוך טווח"

07.05.2012, 10:26 | שי סלינס
"בתי השקעות באופן כללי צריכים להיות אלטרנטיבה לבנקים, ומה שאנחנו רואים זו מגמה הפוכה. האוצר שומע אותנו אך פועל אחרת. פוגעים לנו בהכנסות ובתחרות, כך אמר רונן טוב, מנכ"ל פסגות בכנס של של בכירי ענף בתי ההשקעות וחברות הביטוח בישראל במשרדי דן אנד ברדסטריט. טוב הוסיף כי "גם בגופים הגדולים רואים מצב של צמצום. צריך לעשות חריש עמוק של המערכת הפיננסית – משהו כמו ועדת בכר. מה שכרגע קורה מחייב הסתכלות כוללת של השוק הפיננסי וצריכה להיות העדפה מתקנת של בתי ההשקעות".

דוד ברוך, מנכ"ל אקסנס הוסיף כי "נוצרה קבוצה של בתי השקעות בעלת מסה קריטית שהיתה אמורה להיות מספקת, אך לא כך הדבר. אנו סובלים ממערכת בנקאית ריכוזית וחבל שכך יהיה המצב בנושא של חיסכון ארוך טווח. אם נסתכל על המצב בראייה כוללת – צריך ואפשר לארגן מחדש את המערכת".

לדעתו של יורם נווה, מנכ"ל כלל פיננסים, הבעיה בענף בתי ההשקעות היא שאין יד מכוונת. "הרגולטור צריך להיות גורם מייצב ומכוון בכל מה שקשור לענף בתי ההשקעות והחיסכון ארוך הטווח – לצערי אין יד מכוונת. אנו סובלים מאובר רגולציה", אמר.

עם זאת, עידו קוק, מנכ"ל משותף באי.בי.אי נותר אופטימי ואמר כי "אני מאמין שבסוף יהיו מספיק שחקנים בשוק שיאפשרו לגופים בינוניים כמונו להישאר בשוק".

"חושש מבעיה אמיתית באירופה"

בהתייחס לשאלה לגבי ההשלכות הצפויות על שוק ההון עקב הבחירות בצרפת אמר יאיר לפידות, מנכ"ל משותף בילין לפידות כי "אם פרנסואה הולנד יפתח מחדש את ההסכמים עם גרמניה אני חושש מבעיה אמיתית באירופה". 

זיו שמש, מנכ"ל מנורה מבטחים פיננסים הוסיף: "הבחירות בצרפת יכולות להגדיל את רמת הסיכון בשווקים". 

מוצר מצויין שלא קיים

בהתייחס להפחחת דמי הניהול אמר מנכ"ל פסגות כי "סוגיית המחיר בגמל כבר נפתרה, זה כבר נתון. הבעיה היא שיש מוצר מצויין עם מחיר טוב – אבל הוא לא קיים. עכשיו צריך לתת לצרכן להגיע אליו. יותר שחקנים עם יותר מוצרים מגדילים את התחרות".

איל סגל, מנכ"ל משותף תכלית תעודות סל הוסיף כי "יש תהליך מתמשך של ירידה בדמי הניהול בקופות הגמל – מהלך אשר מאותת על הרבה חוסר ודאות. אנחנו במצב שכל חברה שמרוויחה היא מוקצת. הטוקבקים מנווטים את חברי הכנסת ולא ההיפך".

מנכ"ל מיטב בית השקעות, אילן רביב, התייחס בדבריו לנושא של השקעה עתידית בגיוס הון של בעלי שליטה שלא עמדו בהתחייבויות קודמות ואמר כי בן אדם פרטי שלקח הלוואה באר"הב נרשמת לו נקודה שחורה ברקורד האשראי שלו. לא כך המצב בארץ, אולם בכל השקעה עתידית לוקחים בשיקול דעת את ההיסטוריה של מחזיק האג"ח".

רביב הוסיף כי "תופעת הירידה במחזורי המסחר בבורסה מדאיגה מאוד. נוצרה אווירה של חוסר עניין בשוק ההון וחשוב שיהיו את כל סוגי השחקנים שיש - משחקני נוסטרו עד לספקולנטים וסוחרי יום".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות