אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפתרון הישראלי של יאהו: הקימה ועדה שתחקור את מינוי המנכ"ל צילום: בלומברג

הפתרון הישראלי של יאהו: הקימה ועדה שתחקור את מינוי המנכ"ל

יאהו בודקת כיצד מונה סקוט תומפסון אף שהצהיר על תואר אקדמי שבו הוא אינו מחזיק; וורן באפט על הפרשה: "אם אתה לא יכול לסמוך על האנשים שאיתם אתה עובד - יש לך בעיה"; תומפסון עצמו התנצל על המבוכה במכתב לעובדים

08.05.2012, 11:20 | יוסי גורביץ

דירקטוריון יאהו מינה אמש (ב') ועדה מיוחדת בת שלושה חברים, שתחקור את נסיבות מינויו של מנכ"ל החברה, סקוט תומפסון. הוועדה תבחן כדי לברר כיצד לא הבחין חבר המנהלים בכך שהרזומה של תומפסון מכילה תואר במדעי המחשב שבפועל המנכ"ל אינו מחזיק בו - כך דיווח "הוול סטריט ג'ורנל".

מעבר להודעה הרשמית על מינוי הוועדה נמנעה מלהגיב על הפרשה, ובתחילתה אף אמרה כי מדובר ב"טעות מקרית". על הוועדה יפקח גוף חיצוני, אך ההערכות הן כי לא יהיה די בכך כדי לסיים את סערת המנכ"ל.

באופן חריג, מצאה את עצמה יאהו מותקפת גם על ידי המשקיע המפורסם וורן באפט. בראיון טלוויזיה אמר באפט כי "זאת לא נראית כמו טעות מקרית. אם, כדירקטור, הייתי חושב שאחד מבכירי החברה מסר לי בעקביות מידע שגוי, הייתי עושה משהו בנידון. אם אתה לא יכול לסמוך על האנשים שאיתם אתה עובד, יש לך בעיה."

המשקיע דניאל לואב מ-Third Point, שחשף את הפרשה, העמיד בפני הדירקטוריון אולטימטום שפג אתמול: להדיח את תומפסון. מאחר שמנכ"ל יאהו לא הודח, לואב הודיע כי הוא מגיש תביעה נגד יאהו, כדי שתחשוף את כל הניירת הקשורה למינויו של תומפסון ולהליכים בנושא. לואב ניסה בשעתו, ללא הצלחה, לקבל כמה מקומות בדירקטוריון, ותקף את החברים בו עקב "התנהלות כושלת", כהגדרתו.

המנכ"ל תומפסון עצמו פנה אמש במייל לעובדי יאהו – השני שהוא שלח בנושא – ובו התנצל בפניהם על "הסחת הדעת" שגרמה להם הפרשה. פרשנים מיהרו לציין שתומפסון אמנם התנצל על המבוכה שגרם לעובדיו, אך לא על עצם העובדה שהצהיר בפני הדירקטוריון על תואר שבו הוא אינו מחזיק.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות