אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל יאהו ממשיך להסתבך, דירקטורית תתפטר - והעובדים זועמים צילום: בלומברג

מנכ"ל יאהו ממשיך להסתבך, דירקטורית תתפטר - והעובדים זועמים

הדירקטורית ביאהו שבדקה את קורות החיים של סקוט תומפסון תעזוב, לאחר שנחשף כי הוא הצהיר על תואר שבו אינו מחזיק; תומפסון חשוד בעבירה נוספת על כללי התאגיד; ומה אומרים עובדי יאהו?

09.05.2012, 10:54 | יוסי גורביץ

פרשת ההסתבכות של מנכ"ל יאהו, סקוט תומפסון, לא נרגעת: אחרי שדירקטוריון חברת האינטרנט החליט לחקור כיצד הוא התקבל לתפקיד ללא בדיקה ראויה, חשוד כעת תומפסון כי ביצע עבירה נוספת על נהלי התאגיד  - כך דיווח אמש (ג') הגרדיאן. במקביל, אישרה הדירקטורית האחראית על המנהל התאגידי ביאהו כי בכוונתה להתפטר.

הפרשה החלה לאחר שהמשקיע דניאל לואב מ-Third Point חשף כי תומפסון הצהיר בקורות החיים שלו על תואר במדעי המחשב שבו לא החזיק. כעת מתברר שזו לא הבעיה היחידה: על פי הנהלים של יאהו, מנהלים בכירים בחברה אינם יכולים לשמש כדירקטורים בחברות אחרות שאינן מסונפות ליאהו, אלא לאחר שקיבלו אישור רשמי לכך.

תומפסון משמש כדירקטור בשתי חברות אחרות, Splunk ו-F5 Networks, ששתיהן אינן מסונפות ליאהו. מנתוני ספלאנק עולה כי תומפסון לא קיבל ממנה משכורת לשנת 2011, אבל קיבל 150 אלף מניות, ששווין עומד כרגע על 4.8 מיליון דולר. יאהו טענה בתגובה כי תומפסון קיבל אישור לכך, אך סירבה למסור מתי ובאילו נסיבות.

במקביל, אישרה הדירקטורית האחראית על המנהל התאגידי ביאהו, פטי הארט, כי לא תעמיד את עצמה לבחירה מחדש ביוני הקרוב ובפועל תתפטר. הארט היתה האחראית על בדיקת קורות החיים של תומפסון, והסתבכה אף היא בעקבות הפרשה: הארט טענה שיש לה תואר ראשון בשיווק וכלכלה מאוניברסיטת אילינוי, אך התברר שהתואר שלה הוא במנהל עסקים, תוך התמחות בשיווק וכלכלה.

"לערוף את ראשו"

האתר Business Insider ביקש מעובדי יאהו לכתוב לו מה הם חושבים על הפרשה, והתוצאה היתה אימיילים רבים שבהם הובע זעם כלפי המנכ"ל. חלק מן הכותבים ציינו כי בדיוק ביום שבו נחשפה הפרשה של תומפסון החלו פיטוריהם של כ-2,000 מעובדי יאהו שהמנכ"ל החדש החליט לשלוח הביתה. העובדים איחלו לתומפסון כי יצטרף למפוטרים בקרוב.

תגובה קיצונית יותר, מצד אחד העובדים, ייחלה לכך שתומפסון יוצא להורג בגיליוטינה, ושדירקטוריון החברה יישלח אל תחתית האוקיינוס השקט. אחרים כתבו: "עובדי יאהו אוהבים את יאהו, אבל כרגע זו אהבה מיוסרת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות