אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרסום ראשון: אקסטרים איי-או נמכרה ל-EMC תמורת 450 מיליון דולר צילום: עמית שעל

פרסום ראשון: אקסטרים איי-או נמכרה ל-EMC תמורת 450 מיליון דולר

אקזיט ענק בתעשיית הפלאש הישראלית: אחת מחברות הסטארט-אפ המובילות בארץ חתמה על עסקה למכירתה לידי ענקית האחסון. בחברה הושקעו רק 25 מיליון דולר בשלוש שנות קיומה

09.05.2012, 16:41 | מאיר אורבך

אחד האקזיטים הגדולים ביותר בתעשיית ההיי טק הישראלית נחתם אחר הצהריים (ד'). חברת אקסטרים איי-או (XtremIO) נמכרה לענקית האחסון EMC ב-450 מיליון דולר, כך נודע ל"כלכליסט". המגעים בין הצדדים התפרסמו לפני שבועיים וחצי.

בחברה הושקעו 25 מיליון דולר בלבד בשלוש שנות קיומה, כך שהמשקיעים בה ירוויחו סכומים גדולים מהעסקה. פרט למייסדים, מושקעות בחברה גם קרנות ההון סיכון גיזה, JVP, באטרי ולייטספיד - וגם EMC עצמה נכללת ברשימה. העסקה משקפת החזר מרשים של פי 15 למרבית הקרנות המשקיעות.

אקסטרים איי-או נחשבת לאחת מחברות הסטארט-אפ המובילות בישראל בתחום הפלאש: היא פיתחה מערכת אחסון מידע שלמה המבוססת על כונן SSD, כונן הכולל רכיבי חומרה ותוכנה. כוננים קשיחים אלה בנויים משבבי פלאש, ומחליפים למעשה את כונני הדיסק הקשיח המוכרים לנו, המורכבים מדיסקים מגנטיים. בניגוד אליהם, כונן ה-SSD (קיצור של Solid State Drive), אינו מורכב מחלקים נעים.

החברה הישראלית מפתחת מערכות שיאפשרו שימוש הולך וגובר בכונני SSD, בעיקר עבור שרתים של ארגונים גדולים. המוצר של החברה הישראלית צפוי לקדם את EMC אל האחסון בטכונלוגית הפלאש, שבעבר נחשב ליקר, ואילו כיום הופך נפוץ יותר עם ירידת המחירים בתחום ועליית אמינות שימור המידע בו.

מייסדי החברה נחשבים לעתירי נסיון בשוק החומרה הישראלי: אהוד רוקח, לשעבר מנכ"ל קוריג'נט (חברת שבבי התקשורת של אורכית), וירון שגב, לשעבר מנהל המו"פ של וולטייר, שנמכרה למלאנוקס.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות