אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מייסד וייבר דיבר בטיסה בעזרת האפליקציה - שוטרים הגיעו לשדה התעופה צילום: בלומברג

מייסד וייבר דיבר בטיסה בעזרת האפליקציה - שוטרים הגיעו לשדה התעופה

טלמון מרקו, הישראלי שמאחורי שירות השיחות הקוליות, התווכח עם הדיילים שדרשו ממנו להפסיק לדבר. שוטרים המתינו לו בשדה התעופה בניו יורק

09.05.2012, 17:36 | אסף גלעד

מייסד וייבר, הישראלי טלמון מרקו, זכה לקבלת פנים לא שגרתית עם נחיתת המטוס שהביא אותו מניו אורלינס לניו יורק. עובדי חברת התעופה דלתא הזעיקו את המשטרה בנמל התעופה לה גרדיה, לאחר שמרקו השתמש בזמן הטיסה באפליקציית השיחות שפיתח. מרקו התווכח עם הדיילים שדרשו ממנו להפסיק ולדבר בטלפון, ואמר כי אין סיבה לעשות כן - כיוון שאין מדובר בשיחה סלולרית רגילה אלא בשיחה על גבי האינטרנט (VoIP) המתאפשרת באמצעות וייבר.

דיילי דלתא ניגשו אל מרקו במהלך הטיסה וביקשו ממנו לחדול מהשיחה, ולאחר שעשה כן מרקו הסביר להם את המצב, וציין שהטלפו שברשותו מחובר לשירות האינטרנט המצוי במטוסי דלתא, GoGo. הדיילים ענו לו כי לפי חוקי רשות התעופה בארה"ב (FAA) גם שיחות אינטרנט אסורות - אלא שלפי חוקי הרשות דווקא אין איסור שכזה, והם מתירים לחברות התעופה לגבש מדיניות עצמאית בתחום.

"כאשר שאלתי את הדייל מדוע דלתא קובעת שרשות שדות התעופה אוסרת על שימוש בשיחות אינטרנט במטוס, הוא הגיש לי עלון של ה-FAA, וכאשר החלטתי לצלם את העותק בטלפון הנייד שלי הדייל הודיע לי שהוא קורא לשוטרים שיפגשו אותי בלה גרדיה", כתב מרקו לבלוג The Next Web.

טלמון מרקו (על המסך). השתמש בטיסה באפליקציה שפיתח, צילום: cc by Sergio Uceda טלמון מרקו (על המסך). השתמש בטיסה באפליקציה שפיתח | צילום: cc by Sergio Uceda טלמון מרקו (על המסך). השתמש בטיסה באפליקציה שפיתח, צילום: cc by Sergio Uceda

"הייתי מנומס מאוד, לא הרמתי את הקול, לא קיללתי בשום צורה. השוטרים שניגשו אלי בשדה התעופה התנהגו אלי בגסות. הם אמרו לי: 'אם מבקשים לכבות את המכשירים, זה מה שאתה צריך לעשות'. לקח לי כמה דקות כדי לשכנע אותם שהחיבור שלי לרשת והפעלת המכשיר במטוס היתה לגיטימית לחלוטין. לבסוף השוטרים אמרו לי שהם לא באמת חושבים שזו היתה בעיה".

מרקו, המתגורר לסירוגין בלונדון ובניו-יורק, הוא גם מנכ"ל שירות הורדות המוזיקה iMesh ואחד ממייסדיו. לפי ההערכה גייס מרקו 2 מיליון דולר לפיתוח אפליקציית וייבר, שזכתה עד כה ליותר מ-50 מיליון הורדות ומתחרה בשירותי שיחות אחרים כמו סקייפ.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

30 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

29.
לא מבין את אלה שכותבים "אמרו לך לסגור אז תסגור"
וכשאומרים לכם לנסוע 100 קמ"ש אתם נוסעים? שטויות במיץ עגבניות! וזה החוק הכתוב ואין על זה עוררין. הוא צדק במאה ועשרים אחוז. אומרים לא לקיים שיחות סלולריות, אבל מרשים להשתמש באינטרנט, ואצלו זה על בסיס אינטרנט. אז שבו בשקט ותנו כבוד למי שממציא דברים.
דני , ירושלים  |  10.05.12
28.
הוא בטוח לא השתמש בוייבר במהלך הטיסה
הרי האפליקציה הזו עושה המון בעיות ואיכות הדיבור שלה גרועה ביותר. כבר 3 פעמים הורדתי אותה לנייד שלי, ניסיתי מספר ימים ומייד הסרתי אותה באכזבה גדולה. כל פעם הם טענו שהאפליקציה שודרגה ועכשיו היא עובדת טוב וכל פעם אותו סיפור. חבל מאוד.
נועם , ישראל  |  10.05.12
לכל התגובות