אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ירון זליכה יעמוד בראש ועדה לבדיקת המבנה הניהולי של הכדורגל הישראלי

ירון זליכה יעמוד בראש ועדה לבדיקת המבנה הניהולי של הכדורגל הישראלי

הוועדה הציבורית תבדוק בין השאר שקיפות תקציבית-ניהולית במוסדות ההתאחדות ומועדוני הכדורגל בישראל; מנגנוני הבקרה על רכישת קבוצות וזכויות בקבוצות על ידי בעלים פרטיים ועוד

10.05.2012, 16:26 | כתב כלכליסט

שרת הספורט לימור לבנת מינתה ועדה ציבורית בראשות פרופ' ירון זליכה לבדיקת המבנה הניהולי של הכדורגל הישראלי.

הוועדה הציבורית תבדוק בין השאר את הנושאים הבאים: שקיפות תקציבית-ניהולית במוסדות ההתאחדות ומועדוני הכדורגל בישראל; מנגנוני הבקרה על רכישת קבוצות וזכויות בקבוצות על ידי בעלים פרטיים; מערך מוסדות השיפוט בהתאחדות לכדורגל והבטחת עצמאות ואי תלות מוסדות השיפוט; מבנה ההתאחדות לכדורגל ומוסדותיה, לרבות ניגודי עניינים בקרב בעלי תפקידים; בחינת יעדי ההתאחדות לכדורגל ותפקידיה.

הוועדה תגיש את המלצותיה עד ה-30 בספטמבר לשרת התרבות והספורט לימור לבנת ולמועצה להסדר הימורים בספורט

הרכב הוועדה יכלול, כאמור, את פרופ' ירון זליכה, שכיום הוא דיקן הפקולטה למנהל עסקים בקריה האקדמית קריית אונו ולשעבר החשב הכללי במשרד האוצר, זאב זלצר - כדורגלן נבחרת ישראל לשעבר, יצחק שום, לשעבר עוזר מאמן נבחרת ישראל ומאמן בית"ר ירושלים והפועל תל אביב; אלי דריקס, שחקן נבחרת ישראל לשעבר ומנכ"ל וסגן נשיא קבוצת מכבי ת"א בכדורסל; עו"ד טלי ירון אלדר, שותפה במשרד עו"ד, לשעבר נציבת מס הכנסה ומיסוי מקרקעין; עו"ד רות דוד - פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר; עו"ד נדב עשהאל - לשעבר עוזר מבקר המדינה, ופרקליט במחוז ת"א במחלקת מיסוי וכלכלה; ד"ר דנה פוגץ עו"ד - יו"ר ומנכ"ל משותף של נוגה - מרכז לזכויות נפגעי פשיעה' שעמדה בראש ועדת עדכון התקנון של ההתאחדות לכדורגל בישראל, ושימשה חברת מזכירות (נציגת ציבור) וחברת הנהלה בהתאחדות; רו"ח אבישי עובדיה - מומחה לניתוח דוחות חשבונאיים וייעוץ פיננסי; עו"ד ורו"ח אורי שמש - מנהל מקצועי של משרד עו"ד וחברת השקעות פרטית. לשעבר מנהל כספים וחשבונאי ראשי באגודה השיתופית אגד. 

בוועדה יישבו כמשקיפים: ד"ר אורי שפר ראש מינהל הספורט במשרד התרבות והספורט, וצחי פישביין יו"ר המועצה להסדר ההימורים בספורט.

שרת התרבות והספורט לימור לבנת: "הכדורגל הישראלי זקוק לבחינה יסודית עמוקה ומקיפה. רק שינוי אמיתי יוכל להבטיח את הצלחתו העתידית. על כן, החלטתי להקים ועדה ציבורית שתבחן את כל ההיבטים של ניהול הכדורגל בישראל ואת האופן שבו ההתאחדות לכדורגל מתנהלת ומנהלת את הענף. החלטתי על הרכב ועדה מגוון ורחב, שיש בו אנשי כלכלה בכירים, משפטנים, אנשי ניהול ומומחים מתחום הכדורגל. בחרתי להעמיד בראש הועדה את פרופ' ירון זליכה בשל כישוריו הרב תחומיים המוכחים, ניסיונו העשיר בניהול ובשל היושרה הגבוהה שלו. אני מאמינה שהוא זוכה לאמון רב מצד הציבור ומקווה שהמלצות הועדה שלו ויישומן ישיבו את אמון הציבור בהתאחדות לכדורגל, במוסדותיה ובכדורגל הישראלי".

פרופ' ירון זליכה, יו"ר הוועדה: "בדיקת המבנה הניהולי של ענף הכדורגל בישראל היא אתגר חשוב ואמיתי, ואני משוכנע שיש לו קשר ישיר למצבו של הכדורגל הישראלי ולהישגיו".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות