אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח בארה"ב: תיתכן דחייה במועד הנפקת פייסבוק צילום: אם סי טי

דיווח בארה"ב: תיתכן דחייה במועד הנפקת פייסבוק

לפי דיווח ב-CNBC, פייסבוק טרם קיבלה את טפסי הרישום של הרשות לניירות ערך והנפקת הרשת החברתית הגדולה בעולם שאמורה להתקיים ב-18 במאי עלולה להתעכב

12.05.2012, 12:06 | סוכנויות הידיעות

הנפקת פייסבוק, הרשת החברתית הגדולה בעולם שאמורה להתקיים ב-18 במאי עלולה להתעכב, כך מדווחים כלי תקשורת בארה"ב. על פי דיווח ברשת CNBC, פייסבוק טרם קיבלה את טפסי הרישום של הרשות לניירות ערך.

פייסבוק מתכננת למכור 180 מיליון מניות בטווח מחירים של 35-28 דולר שישקפו שווי שוק של 96 מיליארד דולר לחברה. במקביל גורמי פנים ומחזיקי מניות ברשת החברתית צפויים להוציא לשוק עוד 157 מיליון מניות. על רקע הביקוש הגדול למניות, במורנינגסטאר מעריכים כי הן יימכרו לפי מחיר התקרה. "לאור הביקוש המטורף אנחנו לא נתפלא אם נראה כי המניות נסחרות גם מעל למחיר התקרה שנקבע", כתבו אנליסטים של מורנינגסטאר בסקירתם.

בתוך כך, סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי הביקוש למניות פייסבוק עקף משמעותית את ההיצע. לעומת זאת "בלומברג" מדווחת כי הביקוש דווקא נמוך מהצפוי ו-80% מאנליסטים שנסקרו סבורים כי שווי החברה המוערך מוגזם. הבעיה המרכזית עלייה הם מצביעים היא קושי להעריך את תזרים ההכנסות של פייסבוק מפרסום ויעילות אותו פרסום. כמו כן הם מציינים שההכנסות צומחות בקצב איטי הרבה יותר מהעלייה במספר המשתמשים.

למרות זאת, ההערכה היא שפייסבוק תצליח לגייס במהלך ההנפקה 10.4 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות