אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברזיל: הממשלה תנהל את ההכנות למונדיאל צילום: בלומברג

ברזיל: הממשלה תנהל את ההכנות למונדיאל

נשיאת ברזיל ושר הספורט אלדו רבלו מינו את פרננדש שיפקח על הוועדה המארגנת כדי למנוע "אסון ספורטיבי" שימנע מברזיל לארח את המונדיאל.

13.05.2012, 16:22 | סוכנויות הידיעות
דילמה רוסף, נשיאת ברזיל, מינתה את את לואיש פרננדש שיהיה אחראי על הוועדה המארגנת של מונדיאל 2014. מדובר בצעד נואש ואחרון למניעת "אסון ספורטיבי" שימנע מברזיל לארח את המונדיאל.

הוועדה המארגנת (LOC) נוהלה על ידי יו"ר ההתאחדות לכדורגל ז'וזה מריה מארין וכוכבי הכדורגל לשעבר, רונלדו ובבטו. אבל רוסף ביחד עם שר הספורט הברזילאי, אלדו רבלו, מינו את  פרננדש שיפקח על העבודה של הוועדה המארגנת.

למרות שמילונים ממשלתיים הוזרמו לבניית האצטדיונים ושדרוגם לקראת מונדיאל 2014, העובדות לא עומדות בקצב וייתכן שלא יהיו אצטדיונים מוכנים לארח את אליפות העולם בכדורגל ב-214.

פיפ"א גם כן חוששת שהמצב חמור עד כדי כך שהמארקנה, האצטדיון האגדי שעובר שיפוץ מחדש, לא יהיה מוכן כדי לארח את גביע הקונפדרציות ביוני 2013 – טורניר ההכנה למונדיאל.

מדובר על פעם שנייה בהיסטוריה שהממשלה מתערבת כך בהכנות למונדיאל. הפעם הראשונה היתה במונדיאל ב-2010 בדרום אפריקה. "ברזיל היא מדינה צומחת אבל עדיין ענייה, עם בעיות כלכליות קשות והציפיות של פיפ"א גבוהות מדי. המצב לא מאפשר לברזיל להיות במקום לקדם את המונדיאל אם הממשלה לא חלק מזה", אמר מרקו גוטרמן, מומחה לעסקי ספורט.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות