אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איל דשא: "נתייחס לתחזיות 2012 בקרוב, עד סוף השנה תוכנית אסטרטגית חדשה" צילום: יובל חן

איל דשא: "נתייחס לתחזיות 2012 בקרוב, עד סוף השנה תוכנית אסטרטגית חדשה"

"אנחנו מחכים לפסיקה בעניין הקופקסון. מדובר בשופטת שעושה עבודה מאוד יסודית ולכן זה לוקח זמן. הפס"ד יכול להגיע כל יום. אני לא מנסה אפילו להחליף את בית המשפט", הסביר איל דשא, סמנכ"ל הכספים של טבע

13.05.2012, 16:24 | גיא בן סימון

"מוקדם עדיין לדבר על אסטרטגיה. אני מעריך שבמהלך 2012 נגיע להליך אסטרטגי חדש בהתאם לחילופי המנכ"לים", אמר אייל דשא במנכ"ל הכספים של טבע בכנס אופנהיימר בתל אביב.

"נכון לתת למנכ"ל חדש את הזמן לקבל החלטות מכיסא המנכ"ל ולא מכסא החפיפה. לוין לומד את החברה כבר שלושה חודשים, תנו לו לקבוע את לוח הזמנים", אמר דשא.

דשא מסרב לספק ואף רמז דק לגבי האסטרטגיה של החברה ואף בנוגע לתוכנית החומש עליה הכריזה החברה ב-2010. כל טענה בדבר אסטרטגיה עתידית נדחית בטענה שלאפשר לג'רמי לוין לספק את ההודעה. "החברה עוברת תכנון של הליך אסטרטגי, שהדברים יהיו מגובשים נדבר עליהם. אני מעריך שנחשוף את אסטרטגית החברה עד סוף 2012 בתקווה שלא תהיה זליגה ל-2013", הסביר.

"אנו מסתכלים לעומק על התחזיות מתוך תוכניות העבודה. אמרנו שלא נתייחס לתחזית 2012 בשלב הזה אך נעשה את זה בעתיד הקרוב - ברגע שג'רמי לוין ירגיש שהוא מוכן", הסביר דשא.

לשאלה איך החברה מגיבה לדברים שנחשפו הבוקר ב"כלכליסט" בדבר הודעתו של פרוסט כי ימשיך לכהן כיו"ר החברה אמר דשא כי הוא לא מתייחס לדירקטוריון החברה.

"השקנו שבעה מוצרים חדשים, תוכנית ההשקה להמשך השנה 2012 למעלה מ-30 מוצרים שיושקו עד סוף השנה. 2011 היתה שנה לא טובה לפעילות הגנרית של טבע, אך 2012 הולכת להיות שנה טובה לפעילות הגנרית. לא הולך להיות בלוקבסטר אחד גדול כמו שהיה ב-2010 אלא נראה פיזור גדול יותר – משמע סיכון קטן יותר", הוסיף דשא.

הקופקסון: " בסופו של דבר לכל מוצר, או תרופה יש גרסה גנרית"

"לגבי משפט בדבר הפטנט על קופקסון, אנו מחכים לפס"ד של השופטת. מדובר בשופטת שעושה עבודה מאוד יסודית ולכן זה לוקח זמן. הפס"ד יכול להגיע כל יום. אני לא מנסה אפילו להחליף את בית המשפט", הסביר דשא.

"יש מספר מוצרים שגם לאחר הליכי גנריזציה הרופאים המטפלים לא סומכים על התרופה מאחר שמדובר במוצר מורכב ובמחלה בעייתית. אנו מאמינים שהרופאים המטפלים ידרשו הוכחות קליניות לזה שמוצר גנרי זהה ומטפל באותה צורה", אמר דשא בנוגע לאיומים על תרופת הדגל של החברה, הקופקסון, לכשיפוג הפטנט ב-2014. "בסופו של דבר לכל מוצר, או תרופה יש גרסה גנרית", הסביר דשא.

בנוגע למדיניות החברה להתגוננות מפני תנודות שערי חליפין, אמר דשא כי "אנחנו מקבעים את רווח אבל לא את המכירות. קיבוע זה משפיע על השורות התחתונות ולא על העליונות". דשא הסביר כי השורה התחתונה של טבע לא מושפעת משינויים בשערי חליפין במדינות בהם פועלת החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות