אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
7 שנים, וזה סופי: נדחתה בקשת קצב לדיון נוסף צילום: רויטרס

7 שנים, וזה סופי: נדחתה בקשת קצב לדיון נוסף

נסתם הגולל על ניסיונותיו של הנשיא שאנס לבטל את עונש המאסר, או להקל את חומרתו: שופטת העליון אסתר חיות כתבה בתשובתה לעו"ד יורם שפטל כי "זה לא מקרה חריג המצדיק דיון נוסף". האופציה האחרונה שנותרה לקצב: חנינה

13.05.2012, 17:26 | אביעד גליקמן, ynet
פרשת קצב, הסוף: נגוזה האפשרות הכמעט האחרונה של הנשיא לשעבר משה קצב, לבטל את שבע שנות המאסר שנגזרו עליו או להקל את חומרת העונש. שופטת בית המשפט העליון אסתר חיות דחתה היום (א') את בקשתו של הנשיא שאנס לקיים דיון נוסף בעניינו.

השופטת חיות כתבה בסיכום כי פרקליטו של קצב, עו"ד יורם שפטל, "לא הותיר אבן שלא נהפכה בפסק הדין בנושא העתירה לדיון נוסף והעלה לא פחות מארבע סוגיות עיקריות ולא מעט סוגיות-משנה המסתעפות מהן, אשר לדעתו מצדיקות דיון נוסף. מן הטעמים המפורטים לעיל לא מצאתי כי יש להיענות לעתירה בגין איזה מן הטענות שהועלו ולפיכך הבקשה לדיון נוסף וכן הבקשה להוספת ראיות - דינן להידחות".

לדברי השופטת חיות, תיק קצב "לא נמנה עם המקרים החריגים המצדיקים קיום דיון נוסף בפסק הדין". האפשרות האחרונה שנותרה כעת לקצב להשתחרר מהכלא לפני הזמן הקצוב היא לקבל חנינה נשיאותית.

לפני כחצי שנה, דחו שופטי העליון - מרים נאור, עדנה ארבל וסלים ג'ובראן - באופן גורף את ערעורו של קצב, שנידון בבית המשפט המחוזי לשבע שנות מאסר בגין אונס שתי עובדות שעבדו תחתיו, מעשים מגונים בכוח, הטרדה מינית ושיבוש מהלכי משפט.

בעולם המשפט העריכו כי אין שום סיכוי שיתקיים דיון נוסף - שהוא חלק נדיר מאוד מהליך הפלילי, שאותו מאשר נשיא בית המשפט או נציג מטעמו, והוא שמור למקרים יוצאי דופן.

קצב נכנס לכלא ב-7 בדצמבר, ושוהה באגף התורני בכלא מעשיהו שברמלה, שם התנאים נחשבים נוחים יחסית. לפני כשבוע, כחצי שנה אחרי שנכלא, לבש לראשונה את מדי האסיר הכתומים, בעת שיצא מהאגף להיפגש עם הפסיכיאטר של משרד הבריאות ועם בתו,עורכת הדין דגנית אמיתי, לאחר שביקש להגיע לחתונת בנו.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות