אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רבעון קשה לנייר חדרה: מעבר להפסד של 1.6 מיליון שקל צילום: מיכאל קרמר

רבעון קשה לנייר חדרה: מעבר להפסד של 1.6 מיליון שקל

בהשוואה לרווח נקי של 41.2 מיליון שקל אשתקד. ההפסד נבע בעיקר בחלקה של החברה בהפסדי KCTR תורכיה ובהתייקרות עלויות האנרגיה

14.05.2012, 09:02 | שי סלינס

נייר חדרה המוחזקת על ידי כלל תעשיות (59%) מקבוצת אי.די.בי של נוחי דנקנר פרסמה היום (ב') את דוחותיה הכספיים והציגה מעבר להפסד ברבעון הראשון של 2012.

ההפסד המיוחס לבעלי המניות הסתכם ב-1.6 מיליון שקל, בהשוואה לרווח נקי של 41.2 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. ההפסד בנטרול הכנסות והוצאות חד פעמיות הסתכם ב-11.1 מיליון שקל לעומת רווח נקי בנטרול הכנסות והוצאות חד פעמיות של 15.6 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

המעבר להפסד הושפע בעיקרו כתוצאה מירידה ברווח התפעולי אשר נבעה מהתייקרות עלויות האנרגיה, אשר קוזזו מהכנסות חד-פעמיות ממכירת פעילות חברה בת בנתיבות , וכן מקיטון בהוצאות המימון.

חלקה של נייר חדרה בהפסדי KCTR תורכיה (49.9%) בתקופה המדווחת הסתכם ב-9.7 מיליון שקל, לעומת 800 אלף שקל בתקופה המקבילה אשתקד

הגידול בהפסד, נבע בעיקרו כתוצאה מההפסד התפעולי של KCTR  בסך של 5.8 מליון שקל כתוצאה מקיטון במכירות לשווקי יצוא של מזרח אירופה, בעיקר רוסיה, עקב ירידה ברמת הצריכה הפרטית באזורים הנ"ל וכן מרישום הפרשות בגין תשלום שכ"ט לעורכי-דין עבור טיפולם בתביעת מס שהוגשה כנגד KCTR בתורכיה.

חלק החברה ברווח הנקי של חוגלה-קימברלי בישראל (49.9% ) הסתכם ב-11.2 מיליון שקל, לעומת 11.9 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

מכירות נייר חדרה הסתכמו ב-507.9 מיליון דולר, לעומת 517.6 מליון שקל בתקופה המקבילה - קיטון של 1.9% אשר נובע בעיקרו מקיטון במכירות מגזר ניירות אריזה ומיחזור.

 

הרווח התפעולי של נייר חדרה הסתכם ב-9.1 מליון שקל, לעומת רווח תפעולי של 53.8 מיליון שקל אשתקד. בנטרול הכנסות והוצאות חד-פעמיות ההפסד התפעולי של החברה עמד על 2.9 מיליון שקל.

לדברי עופר בלוך, מנכ"ל נייר חדרה: "למרות משבר הגז וצמצום אספקת הגז מים תטיס, החברה נערכה למשבר באמצעות תכנית יעול וחיסכון שכוללת, בין השאר, צמצום ויעול בכח אדם, וכן בתחום תהליכי רכש הלוגיסטיקה והשילוח ומקסום הסינרגיה בין חברות הקבוצה. באופן זה צמצמה החברה את הוצאותיה באופן משמעותי. התייעלות המערכת תאפשר לחברה להתמודד גם בעתיד, לאחר שיחלוף משבר הגז, עם השוק התחרותי בו היא פועלת בארץ ובחו"ל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות