אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שמחון: "עסקים קטנים לא צריכים סיוע מהמדינה. הם צריכים שהיא לא תפריע להם" צילום: אריאל בשור

שמחון: "עסקים קטנים לא צריכים סיוע מהמדינה. הם צריכים שהיא לא תפריע להם"

שר התמ"ת אמר בוועידה לעסקים קטנים ובינוניים של "כלכליסט" כי הממשלה מובילה יוזמות להרחבת הזכאות לתשלום מע"מ במזומן וסיוע לבעל עסק קטן שנותר ללא פרנסה כי העסק שלו נסגר

14.05.2012, 10:40 | מיקי פלד

"בניגוד לדעה הרווחת, בעלי העסקים הקטנים לא בהכרח זקוקים לסיוע מהמדינה כמו שהם זקוקים שלא יפריעו להם", כך אמר היום (ב') שר התמ"ת שלום שמחון בוועידה ה-6 לעסקים קטנים ובינוניים 2012 של "כלכליסט" במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל-אביב.  

שמחון הוסף כי "ביורוקרטית יתר, הנחיות סותרות מרשויות ממשלתיות, הכבדות בתשלומי המס, וגזירות נוספות, עשויות להרחיק יזמים פוטנציאליים או לחילופין, לגרום לעסקים קיימים להחליט לסגור את העסק".

"הבשורה המשמחת כאן, היא שברשויות יש מודעות גוברת והולכת, והן מפנימות את חיוניות הצורך בהקלת העול הביורוקראטי, וייעולו. יתרה מכך, בשנים האחרונות חל שיפור עצום בנגישות למידע בקרב משרדי הממשלה והרשויות המקומיות, ואף הוקמה ועדה לשיפור ולייעול תהליכי עשיית עסקים.

"בנוסף, הוקמה בתמ"ת הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, שביצעה בשנה האחרונה עבודה אסטרטגית, באמצעות חברת ייעוץ חיצונית. המסקנות נוגעות לשורה ארוכה של נושאים לרבות מחנק האשראי, ובכוונתנו לפעול ברוח המלצותיה".

"השלמנו את ניסוח הצעת החוק עסקים הקטנים ובקרוב היא תובא לאישור הממשלה", ציין שמחון. "ההצעה מגדירה את צמצום הנטל הבירוקרטי שנמצא כאחד החסמים המרכזיים בפני עסקים אלו. נושא אחר הוא היותה של הסוכנות המייצגת את העסקים הקטנים מול הגופים הממשלתיים. היא תהיה גם נציבות קבילות ותטפל בחסמים שעולים מן השטח. הסוכנות גם תהיה רשאית ליזום חקיקה, לתכנן מדיניות ארוכת טווח ולייעץ בתחום לכל גורם ציבורי או פרטי.

"בנוסף אנחנו מובילים שתי יוזמות בממשלה להרחבת הזכאות לתשלום מע"מ במזומן וסיוע לבעל עסק קטן שנותר ללא פרנסה כי העסק שלו נסגר. היוזמה הראשונה תצרף את העסקים הקטנים לאלו שמשלמים את המס רק בעת התשלום ולא ניתן יהיה לדרוש חשבונית מס לפני קבלת התמורה. ההצעה השנייה תחזק את העסקים הקטנים ויסייע לצמיחה בין השאר גם במגזרי החרדים והערבים. בעל עסק שיודע כי הוא זכאי לדמי אבטלה יוכל ביתר קלות לקחת יותר סיכונים ויוזמות".

בנוסף, אמר שמחון, כי "אנחנו רוצים לאפשר לבעלי עסק קטן להיכנס למסלולי התעסוקה של משרד התמ"ת כדי שיוכלו להעסיק חרדים וערבים תוך סיוע כספי של המדינה, כדי לסייע באבטלה שעשויה לגבור

בעתיד. בימים אלו אנחנו בדיונים בנושא מול משרד האוצר".

שמחון התייחס גם לנושא ביטול הקדמת הבחירות ואמר: "אין ספק שאי ההליכה לבחירות טובה למשק הישראלי, כי חשוב שתהיה ממשלה יציבה בתקופה כה רגישה. יש הזדמנות לממשלה הנוכחית לעשות את הדברים המרכזיים ופה יש הזדמנות גם לשינוי חוק טל. בסופו של יום הבסיס של כל חוק חדש שלא יהיה כתחליף לחוק הקיים הוא שכולם יוצאים לעבודה, זה הדבר המרכזי. צה"ל לא צריך את כולם, עולם העבודה זקוק לכולם. אני חושב ששילוב ידיים שיאפשר ממשל עם יציבות משמעותית הוא מרכיב חשוב בכך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
תשלומי המיסים לפני קבלת הכספים מהלקוח - גזר דין מוות לעסקים קטנים !
מר שמחון צודק בדבר אחד .... העסקים הקטנים לא צרכים את עזרתו ! תנו לנו סביבה הוגנת לפעילות ונסתדר לבד. תשלומי המע"מ ומיסי המדינה לפני קבלת הכסף בפועל מהלקוח מובילים את העסקים הקטנים לבעית תזרים מזומנים קשה ביותר, עד כדי פשיטת רגל. זה אבסורד שאני מביא כסף מהבית כדי לשלם את המיסים על הכנסות שטרם קיבלתי את תמורתן. ההנחיה האחרונה שיצאה מרשויות המס בנושא הוצאת חשבונית רק עם קבלת הכסף בפועל מהלקוח - חסרת משמעות !!! אני לא יכול להכריח את הלקוח שלי לפעול לפי הנחיה זו הוא יזרוק אותי - לעומת זאת המדינה יכולה לכפות את ההליך הזה בחוק. המדינה הורגת את העסקים הקטנים במו ידיה !!!
חיים וינר , הרצליה  |  14.05.12
לכל התגובות