אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב תשתמש במערכת של ורינט כדי להילחם בפשע במקסיקו צילום: בלומברג

ארה"ב תשתמש במערכת של ורינט כדי להילחם בפשע במקסיקו

למערכת של ורינט יכולת לנתח מידע המתקבל מכל סוגי מערכות התקשורת במקסיקו ובכך לסייע במעקב אחרי פושעים במדינה

14.05.2012, 19:12 | סוכנויות הידיעות

מחלקת המדינה האמריקאית תספק לסוכנות הביטחון הממשלתית במקסיקו מערכת של החברה הישראלית ורינט על מנת להילחם בפשיעה במדינה, כך עולה מדיווח של אתר החדשות הממשלתי של ארה"ב בתחום העסקים והטכנולוגיה.

מהודעה שפורסמה על ידי לשכת אכיפת החוק והסמים הבינלאומית של ארה"ב, נמסר כי מימון המערכת נועד "להמשיך בסיוע להרתעה, למניעה ולמיתון פעולות פשיעה פדרליים חמורים במקסיקו הכוללים סחר בסמים וטרור. מטרת המערכת לעקוב, לעבד ולאחסון תקשורת המתקבלת מספקיות הטלפון ושאר שירותי התקשורת במקסיקו ולהעביר אותם לממשלה במקסיקו. כמו כן, למערכת של ורינט יכולת לנתח מידע המתקבל מכל סוגי מערכות התקשורת במקסיקו, בעוד שמדובר על המערכת השנייה מסוג זה שארה"ב מממנת בחמש השנים האחרונות", נכתב בהודעה.

מהדיווח של האתר עולה כי רכישת המערכת של ורינט היתה במסגרת מכרז, אולם מחלקת המדינה פסלה כמעט כל חברה שניגשה אליו פרט לורינט, וזאת משום שעל הציוד החדש לעבוד בתיאום מושלם עם הציוד הקיים. בפברואר 2007 מחלקת המדינה העניקה לוורינט חוזה של 2.9 מיליון דולר עבור מערכת יירוט תקשורת לגוף ממשלתי אחר במקסיקו.

ורינט נסחרת כיום בנאסד"ק לפי שווי של 1.2 מיליארד דולר וקומברס טכנולוג'י מחזיקה בכ־52% ממניותיה. במכתב למשקיעים מוקדם יותר החודש כתב יו"ר החברה צ'רלס בורדיק כי "יש לנו מטרה אחת ופשוטה בנוגע לוורינט - למקסם את הערך של אחזקתנו בחברה. המטרה הזו יכולה להיות מושגת על ידי מכירת כל אחזקותינו בוורינט לגוף פיננסי אסטרטגי, על ידי מיזוג של קומברס טכנולוג'י עם ורינט בעסקה שתעניק למחזיקי המניות אחזקה ישירה בוורינט או על ידי מכירת חברת האחזקות כולה לגורם שרוצה לשלוט בוורינט ובסופו של דבר יוכל לרכוש את ורינט כולה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות