אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הווייקינגס קיבלו אור ירוק לבניית אצטדיון ב-975 מיליון דולר

הווייקינגס קיבלו אור ירוק לבניית אצטדיון ב-975 מיליון דולר

קבוצת ה-NFL הצליחה לפתור את הבעיות עם האצטדיון שלה לאחר שהסנאט במדינה אישר תוכנית לפיתוח מתקן חדש במימון ציבורי

14.05.2012, 16:08 | סוכנויות הידיעות

מינסוטה ויקינגס מליגת הפוטבול של ארה"ב (NFL) הצליחה לפתור את הבעיות עם האצטדיון שלה, לאחר שהסנאט במדינה אישר תוכנית לפיתוח מתקן חדש בשווי 975 מיליון דולר לקבוצת ה-NFL.

הסנאט הצביע 36-30 לטובת הפרויקט, כך שהוסר המכשול האחרון להקמת המתקן שישאיר את הקבוצה במינסוטה ותמו הספקולציות בנוגע למעבר אפשרי ללוס אנג'לס. הבית התחתון אישר את התוכנית ביום ד', כך שכעת היא רק זקוקה לאישור המושל מארק דייטון, שכבר הודיע כי יחתום עליה.

נוכחותה של משלחת בכירה מה-NFL סייעה להחזיר את ההצעה למסלול בחודש שעבר, עם אישורה של סובסידיה ציבורית לפרויקט ברוב זעום. ההחלטה של ועדת הממשל המקומי והסנאט במינסוטה להעביר את החוק ברוב של 8-6 הפיח חיים חדשים בפרויקט, ימים ספורים לאחר שדחייתו של חוק נפרד עוררה חששות בנוגע לעתיד הקבוצה במדינה.

הווייקינגס מחויבים לשחק במטרודום בעונה הבאה, אבל סוף החוזה שלהם עם המתקן עורר ספקולציות סביב עתידם במינסוטה. לוס אנג'לס הועלתה כיעד אפשרי למעבר, עם שתי קבוצות שניסו להביא לעיר קבוצת ספורט שתשחק באצטדיון חדש, אבל החדשות מיום ה' מבטלות את האפשרות שהווייקינגס יעזבו את העיר.

העסקה תקשור את הווייקינגס למינסוטה ל-30 השנים הבאות. הקבוצה תשלם 49% מעלויות הבנייה - 577 מיליון דולר, שהם יותר מ-50 מיליון דולר יותר משבעלי הקבוצה הסכימו לשלם בהתחלה. "זה נטל כבד, אבל זה הדבר הנכון עבור מינסוטה", אמר סגן נשיא הווייקינגס לסטר בגלי. ההוצאה הציבורית למתקן בן 65 אלף המושבים תעמוד על 348 מיליון דולר מהמדינה ו-150 מיליון דולר מעיריית מיניאפוליס.

"האצטדיון מועיל למדינה", אמרה הסנאטורית ג'ולי רוזן, התומכת המובילה בהצעת החוק. "ההשקעה מצד שלושה שותפים היא הטובה ביותר למדינה הזו". עם זאת, הסנאטור סקוט ניומן, שהתנגד לחוק, ציין כי עדיף להוציא את הכסף על שירותי בריאות, חינוך ותשתיות. "אני יודע שזה קורה בכל רחבי ארה"ב, אבל עצוב לי לחשוב שהאזרחים שלנו חושבים שזו הוצאה חכמה של כספי מסים", הוסיף.

הווייקינגס התקשו לייצר הכנסות בשנים האחרונות במטרודום, שנפתח ב-1982. הזיכיון צבר תסכול במשך יותר מעשר שנים בניסיון להשיג מימון ציבורי לאצטדיון חדש, מה שהעלה ספקולציות בנוגע לעתיד הקבוצה במדינה. אוהדי הספורט במינסוטה כבר חוו אובדן קבוצות, לאחר שהלייקרס מה-NBA עברו ללוס אנג'לס בשנות החמישים והנורת' סטארס מה-NHL עברו לדאלאס ב-1993. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות