אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסתיימה השביתה באלישרא: העובדים חוזרים לעבודה צילום: עמית שעל

הסתיימה השביתה באלישרא: העובדים חוזרים לעבודה

במסגרת ההסכם שנחתם הלילה יקבלו העובדים תוספת שכר של 9.5% ומענק רווחים בסך 1,500 דולר

15.05.2012, 09:49 | מיקי פלד

עובדי אלישרא ששבתו מזה שבועיים במחאה על אי קבלת תוספות שכר בתשע השנים האחרונות, חוזרים הבוקר (ג') לעבודה, לאחר שהשביתה הסתיימה.

במו"מ שנערך הלילה בבניין ההסתדרות הגיע יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן להסכם קיבוצי חדש עם נשיא קבוצת אלביט, יוסי אקרמן הנוגע לחברה של הקבוצה - אלישרא. תוקף ההסכם הוא לשש שנים עד למרץ 2017. באלישרא מועסקים כ-710 עובדים.

במסגרת ההסכם שנחתם תינתן תוספת שכר של 9.5% לכלל העובדים. בנוסף לתוספת השכר הקבועה יינתן מענק רווחים בסך 1,500 דולר לכל עובד בגין רווחי החברה לשנת 2011. המענק יינתן באופן מיידי עם חתימת ההסכם.

ההסכם קובע כי החל משנת 2012 יינתנו לעובדים, בנוסף לתוספות הקבועות, חלק מרווחי החברה. על כל רווח נקי של מעל ל-5% בשנה של החברה, יינתן לעובדים מענק רווחים דיפרנציאלי בין 1,000 דולר עד 2,000 דולר לכלל העובדים.

יו"ר האגף לאיגוד מקצועי, אבי ניסנקורן אומר היום: "הצלחנו להגיע להסכם לכלל העובדים שבסופו של דבר גם משתף את העובדים ברווחי החברה. ההסכם ייתן תמריץ הן להנהלה והן לעובדים לפעול לטובת החברה".

יו"ר הסתדרות המתכת והאלקטרוניקה, גבי אסרף אומר היום: "אנו מודים ליו"ר ההסתדרות, עופר עיני וליו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן על הרוח הגבית שנתנו למאבק של עובדי אלישרא ושבלעדיהם ההסכם לא היה רוקם עור וגידים".

מנציגות ועד עובדי אלישרא נמסר כי: "אנו מודים ומעריכים את הסיוע שניתן לנו מההסתדרות והעומד בראשה - עופר עיני באופן האינטנסיבי והמקצועי שבו טיפלו בנו לאורך כל המשבר במטרה להביא לסיומו לשביעות רצונם של העובדים". נציגות העובדים אף העבירה היום מכתב ללקוחות החברה והודתה להם על ההבנה ואורך הרוח שגילו בימי השביתה.

במו"מ נטלו מצד ההסתדרות חלק יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן, יו"ר הסתדרות המכתב והאלקטרוניקה, גבי אסרף, יו"ר מרחב רמת גן, אבי גלילי, הלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי וועד העובדים.

בשבוע שעבר הסתיימה השביתה בתדיראן מערכות לאחר שבתום מו"מ בהסתדרות, נחתם הסכם עבודה קיבוצי בין ההסתדרות וועד העובדים לבין הנהלת תדיראן מערכות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות