אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בוקה ג'וניורס תבנה אצטדיון חדש צילום: רויטרס

בוקה ג'וניורס תבנה אצטדיון חדש

נשיא המועדון, דניאל אנחליקי, הודיע בשבוע האחרון כי בוקה מתכננת להקים את האצטדיון במקום שבו שוכן כיום הבונבונרה

15.05.2012, 19:56 | רונן וודלינגר
האם בוקה ג'וניורס עומדת לעזוב את הבית שלה? נשיא המועדון, דניאל אנחליקי, הודיע בשבוע האחרון כי בוקה מתכננת להקים "אצטדיון חדש במקום שבו שוכן כיום 'הבית הצהוב' (כינוי לבונבונרה)." לדבריו, האצטדיון המיועד יכיל 75 אלף מקומות. אנחליקי, שנכנס לתפקידו לפני כחצי שנה, הוסיף כי בביקור שקיים לאחרונה בספרד הוא נפגש עם אדריכלים מקומיים וכי עד סוף השנה הנוכחית עתיד להסתיים שלב התכנון של הפרויקט. המטרה היא כי האצטדיון החדש ייפתח לקראת עונת 2015/16.

למשמע הידיעה, מיהרו רבים מאוהדי הז'נסיס לבקר את המהלך ולהודיע שלא יסכימו לעזוב את המגרש שהפך לביתם בשבעים השנים האחרונות. אנחליקי, ששמע כנראה מרון חולדאי מה קורה למי שמורה על הריסת מגרש בעל ערך רגשי, הזדרז להצהיר כי "לא הורסים מקדש כמו הבונבונרה".

לפיכך קיימות שתי אפשרויות - או שיוקם אצטדיון חדש לגמרי, בעוד הנוכחי ישמש כמגרש אימונים וכמוזיאון לתולדות המועדון; או, וזו האפשרות הסבירה יותר, שהאצטדיון, שממוקם בלב שכונת הבוקה בדרום בואנוס איירס, ייבנה מחדש במיקומו הנוכחי ויהיה גדול וחדיש יותר. "הרעיון הוא שלכל החברים יהיה מקום," הסביר אנחליקי, "כל המועדונים בעולם שצמחו עשו זאת באמצעות חידוש של האצטדיון." כעת מחפשים בבוקה משקיעים שיסייעו למועדון להוציא את היוזמה לפועל ופגישה שקיים אנחליקי בימים האחרונים עם שייחים מדובאי עשויה לתת רמז לגבי מקור אפשרי של הכסף.

לה בונבונרה, או בשמה הרשמי, אסטדיו אלברטו ארמאנדו, הוא מגרשה הביתי של בוקה מאז שנת 1940 וכל מי שזכה לבקר בו יעיד שמדובר בחוויה מיוחדת. בשנות התשעים עבר האצטדיון שיפוץ חיצוני, ואולם מדובר במבנה מיושן למדי, שלא הולם מועדון בסדר הגודל של הכחולים-צהובים. מעבר לרמת המתקנים, הבעיה המרכזית היא המקום, או יותר נכון, היעדר המקום. בבונבונרה יש כ-50 אלף מושבים והאצטדיון מלא בכל משחק ביתי של הז'נסיס. לנוכח העובדה שבוקה היא המועדון האהוד ביותר בארגנטינה (כמאה אלף חברים רשומים) והביקור באצטדיון שלה הוא אטרקציה תיירותית מהמעלה הראשונה, ברור שהיא יכולה למלא בקלות אצטדיון גדול הרבה יותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות