אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סקר בארה"ב: שווי פייסבוק מנופח, אהודה פחות מאפל וגוגל צילום: Shutterstock

סקר בארה"ב: שווי פייסבוק מנופח, אהודה פחות מאפל וגוגל

צוקרברג צריך לדאוג? מחצית מהאמריקאים אינם סבורים שפייסבוק שווה 100 מיליארד דולר - הסכום שלפיו היא צפויה לצאת להנפקה. 83% לא מקישים על פרסומות ברשת החברתית, והנסקרים ציינו שהם אינם מרגישים בטוחים לבצע דרכה עסקאות

15.05.2012, 17:55 | הראל עילם

בעוד שאנליסטים ומשקיעים מתחבטים בשאלה האם אנו נמצאים בלב בועת הייטק נוספת, האזרח האמריקאי אמר את דברו: לפי סקר של CNBC וסוכנות הידיעות AP, מחצית מהאמריקאים חושבים שפייסבוק שווה פחות מ-100 מיליארד דולר, שווי השוק שלפיו היא צפויה לצאת להנפקה. רק 3% מתוך אלף הנשאלים חשבו שהיא שווה יותר מסכום זה.

שיעור הנשאלים שחושבים כי שווי השוק הצפוי של פייסבוק מנופח עולה ל-58% בקרב נסקרים הסוחרים במניות, ול-62% בקרב סוחרים פעילים. מבין הנשאלים, יותר ממחצית מחזיקים בחשבון ברשת החברתית הגדולה בעולם.

פייסבוק גם אינה זוכה להערכה גבוהה במיוחד מהציבור: רק 51% מהנשאלים אמרו שיש להם דעה חיובית על הרשת החברתית, ו-23% ציינו שעמדתם שלילית. לעומת זאת, מעל 70% מהנשאלים הביעו דעה חיובית על אפל, מיקרוסופט וגוגל, ופחות מ-8% דיווחו על דעה שלילית בנוגע לחברות הללו. משתמשים צעירים נוטים לאהוד יותר את פייסבוק לעומת מבוגרים, והחדשות המדאיגות באמת מבחינת מארק צוקרברג - שישה מכל עשרה נשאלים אינם מאמינים שפייסבוק תגן על פרטיותם.

צוקרברג. סיבות לדאגה?, צילום: בלומברג צוקרברג. סיבות לדאגה? | צילום: בלומברג צוקרברג. סיבות לדאגה?, צילום: בלומברג

חמור מכך, 83% מהנשאלים צינו כי מעולם לא הקישו על פרסומת בפייסבוק - מקור ההכנסות העיקרי של החברה. בנוסף, 54% ציינו כי אינם מרגישים "בטוחים כלל" לבצע עסקאות או רכישות דרך הרשת החברתית, שנמצאת בדרכה לפתיחת חנות אפליקציות - דבר שיכול להעיב על הפוטנציאל הכלכלי שלה.

צוקרברג יכול לשחרר אנחת רווחה לפחות בתחום אחד: פחות משליש מהנשאלים ראו את הסרט "הרשת החברתית", שהציג אותו בצורה מאוד לא מחמיאה. עם זאת, רק 36% מהנשאלים אמרו שיש להם דעה חיובית על מייסד הרשת החברתית הגדולה בעולם. ניכר כי הנשאלים חושבים שמזגו העצבני של צוקרברג ישפיע לרעה על תפקודו אחרי ההנפקה – 64% מקרב הנשאלים שראו את הסרט חשבו כך.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות