אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביכורים בחיפה באדיבות פסטיבל ביכורי יין וגבינות

ביכורים בחיפה

לפסטיבל היין שייערך בעיר לפני חג השבועות יש כל מה שאפשר לבקש מיריד יין טוב: היצע יקבים נכון, דוכנים מרווחים בגן פתוח וגבינות בוטיק

16.05.2012, 10:23 | עמית יריב

חיפה מנסה כבר מזה זמן רב להתנער מדימוי העיר המנומנמת (ויש האומרים המשעממת) שיצא לה, ולהעמיד חלופה ראויה למגוון האירועים והבילויים המוצעים באזור המרכז. גם בתחום היין היא לא מוותרת. פסטיבל "ביכורי יין וגבינות" ייערך בה בשבוע הבא זו הפעם השביעית, וחובבי יין רבים המתגוררים באזור חיוג 03 מרבים לערוך קניות בחנות היין ספיישל ריזרב שבעיר.

פסטיבל "ביכורי יין וגבינות" 2012 יהיה הפעם גדול מתמיד, ולצד יינות מיקבים מסחריים (דוגמת ברקן, טפרברג 1870, כרמל, תבור ותשבי) ומיקבי בוטיק מעניינים (דוגמת מישר, יקב שושנה, ג'סקלה ואחרים) וסדנאות יין, יקומו בו דוכני גורמה. אלה יציעו גבינות בוטיק מקומיות – כמו הנוקד, מן האדמה, בארי, משק דותן ועז עברית - גבינות יבוא, שוקולד, לחמים מעניינים ושמני זית.

פסטיבל היין ב- 2011. גם טעימות של יינות בוטיק שקשה למצוא בכל מקום, באדיבות פסטיבל ביכורי יין וגבינות פסטיבל היין ב- 2011. גם טעימות של יינות בוטיק שקשה למצוא בכל מקום | באדיבות פסטיבל ביכורי יין וגבינות פסטיבל היין ב- 2011. גם טעימות של יינות בוטיק שקשה למצוא בכל מקום, באדיבות פסטיבל ביכורי יין וגבינות

ירידי יין יכולים להיות כיף גדול, בתנאי שיש מרווח מספיק בין הדוכנים, מגוון רחב מספיק של יקבים מסוגים שונים ואיזון נכון בין יקבי בוטיק ליקבים מסחריים, ובתנאי שהיקבים לוקחים את העניין ברצינות ומציגים יינות מעניינים. אך ירידי יין יכולים להיות גם מאכזבים ביותר, אם כל מה שמציעים לטעימה הוא יין שאפשר לקנות במרכול הקרוב לביתכם, אם כוס הטעימה לא איכותית מספיק, או שהיא בכלל מפלסטיק (וגם את זה ראינו כבר), והכי גרוע - אם מנסים לדחוס את הדוכנים על פני שטח מצומצם.

ניסיון העבר מלמד שהיריד בחיפה מאורגן להפליא, וגם היצע היקבים השנה מציג איזון מעולה בין הגדולים לבין "יקבי הגראז'", כמו שושנה, ג'סקלה ומישר, שאת יינותיהם קשה למצוא בכל מקום.

פרטים: 24–22 במאי, 23:00–18:00, גן האודיטוריום במרכז הכרמל, 50 שקל לכניסה + כוס לטעימות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות