אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיבידנדים: צח בורוביץ' נפרד מגלעד לובינג עם מענק פרישה מפנק צילום: סיון פרג'

דיבידנדים: צח בורוביץ' נפרד מגלעד לובינג עם מענק פרישה מפנק

וגם: בכירי הקהילה העסקית ביקרו ביריד האמנות "צבע טרי" וגיורא ענבר ואלי טהרי מתכוננים לקיץ

16.05.2012, 09:24 | כלכליסט

אחרי שהורחק מהכנסת לשנתיים, צח בורוביץ' נפרד גם מגלעד לובינג - חברת הלובינג שבה היה אחד משותפיה. ל"כלכליסט" נודע כי השדולן סיים את עבודתו בחברה בתחילת החודש, וקיבל מענק פרישה של 250 אלף שקל. זאת בנוסף לפיצויים שהיה זכאי להם עבור תקופת כהונתו בחברה.

כזכור, בורוביץ' הורחק מהכנסת לאחר תחקיר של התוכנית "עובדה", שבה נחשפו שיטות עבודתו שמהן עלו לכאורה הטעיות של חברי כנסת בקבלת החלטות. יו"ר הכנסת ראובן ריבלין החליט להגביל את כניסתו למשכן לשנתיים, ובמקביל הורה לקצין הביטחון של הכנסת לצמצם את אפשרויות כניסתם של כלל העוסקים בענף ל־10 מתחמים בלבד במשכן.

אריאל סנדר, יו"ר גלעד לובינג. "עניין אישי" אריאל סנדר, יו"ר גלעד לובינג. "עניין אישי" אריאל סנדר, יו"ר גלעד לובינג. "עניין אישי"

צח בורוביץ צח בורוביץ'. אקסטרות לדרך | צילום: סיון פרג' צח בורוביץ

בעקבות פרסום התחקיר ב"עובדה" מיהרה גלעד לובינג לשלוח מכתב התנצלות ליו"ר הכנסת, שבמסגרתו אף הפצירה בו שלא לנקוט צעדים גורפים כלפי שדולניה.

שני הצדדים בחרו שלא להתייחס לגובה מענק הפרישה. צח בורוביץ' מסר אתמול ל"כלכליסט" בתגובה: "פרשתי מיוזמתי מחברת גלעד לובינג תוך ידידות והערכה רבה. קיבלתי את כל הסכומים על פי זכויותיי".

מגלעד לובינג נמסר כי "צח התפטר לאחרונה ועניין התשלומים הנו עניין אישי בינו לבין החברה".

צבע הכסף

 

החיים של בכירי הקהילה העסקית נצבעו שלשום בערב בוורוד, כאשר רבים מהם עשו פעמיהם אל ערב הגאלה של "צבע טרי" - יריד לאמנות עכשווית שמתקיים בפעם החמישית בתל אביב.

כך למשל היה יכול יו"ר קבוצת דלק גבי לסט להסתחבק עם יגאל אהובי כאילו משבר דלק נדל"ן לא קרה מעולם. אלון קסטיאל ניצל מומנטום לחשיפה ראשונית של זוגיותו עם הזמרת אפרת גוש, ואילו מנכ"ל פז יונה פוגל היה בין רוכשי התמונות העיקריים באירוע, מרביתן תמונות שמן שייתלו על קירות הנהלת החברה. גם ישי דוידי פתח את הכיס.

לחצו לצפייה
גלריית כלכליסט: צובעים את החיים בוורוד (3 תמונות)

יונה פוגל. ציורי שמן למשרד יונה פוגל. ציורי שמן למשרד יונה פוגל. ציורי שמן למשרד

לבאים לתערוכה היתה גם האפשרות ליהנות מהופעתו של הזמר שלומי שבן, אך מרביתם בחרו להתרחק מהמקום, או כפי שהגדיר זאת אסי טוכמאייר: "המוזיקה הזו עושה לי כאב ראש". את ג'ורג'י אקירוב הטרידו, כרגיל, המצלמות, והוא עשה מאמצים עילאיים להתחמק מהן.

בין מאות האורחים שהגיעו לאירוע נכחו גם נותני החסויות אליעזר פישמן ומנכ"ל נירלט עודד פרנקל; נירה ושלמה נחמה, רונית וראובן אדלר, ענת לוין ומאיר ברון, דיוויד פדרמן, וורד וברק רוזן.

גיורא ענבר ואלי טהרי מתכוננים לקיץ

 

איש העסקים גיורא ענבר אירח השבוע את מעצב־העל אלי טהרי בביקור במצדה ובים המלח, אולי כהשראה לקולקציית הקיץ הבאה של טהרי - אחד המעצבים הידועים והמצליחים בעולם. ענבר משמש בחברה של טהרי כסגן היו"ר מאז תחילת השנה.

מימין: ענבר וטהרי. קולקציית קיץ מימין: ענבר וטהרי. קולקציית קיץ מימין: ענבר וטהרי. קולקציית קיץ

החיבור ביניהם הגיע לאחר שטהרי ביקש את שירותיו של ענבר, בעברו תא"ל בצה"ל ומנכ"ל קמן, בניסיון למנוע השתלטות של עובדים על חברת האופנה שבבעלותו. מאז מדובר בחיבור ססגוני ואופנתי.

סטנלי גולד מממן חופש דת

סטנלי גולד. גפני בעקבותיו, צילום: אפי שריר סטנלי גולד. גפני בעקבותיו | צילום: אפי שריר סטנלי גולד. גפני בעקבותיו, צילום: אפי שריר

"קרן משפחתית גולד" היא המממנת העיקרית של עמותת חדו"ש, הפועלת לקידום חופש ושוויון בנושא דת. כך עולה מדו"ח רשם העמותות לשנת 2010. יו"ר חדו"ש ארה"ב הוא סטנלי גולד, מי שמשמש גם כנשיא ומנכ"ל של שמרוק נכסים בע"מ, חברת ההשקעות של משפחת דיסני, ולשעבר מנהל חברת וולט דיסני. גולד הקים עם מנכ"ל העמותה הרב עו"ד אורי רגב את העמותות בישראל ובארה"ב. בעבר השקיעה שמרוק, בין היתר, בחברת פלאפון.

מהדו"ח עולה כי עלות השכר של רגב הנה כ־661 אלף שקל לשנה ועלות שכרו של מספר 2 בעמותה, העיתונאי לשעבר שחר אילן, הנה כ־347 אלף בשנה. חדו"ש קיבלה כ־1.5 מיליון שקל תרומות ב־2010, ועלויות השכר נגסו בכ־1.1 מיליון שקל מהן.

חדו"ש מרבה להתנגח ביו"ר ועדת הכספים של הכנסת משה גפני והעברות תקציביות למגזר החרדי. גפני אמר ל"כלכליסט": "לא ייאמן שמדובר בעמותה שפועלת מתרומות שמרביתן מופנות לשכרם של שני אנשים שתכלית פעולתם להסית". מעמותת חדו"ש נמסר: "איננו מקבלת אגורה מכספי משלמי המסים. רגב ואילן השתכרו הרבה יותר בעבודתם הקודמת".

תומר אביטל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות