אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מפסיקים את פסוקו צילום: ערוץ 1

מפסיקים את פסוקו

הפינה המיתולוגית עם האצבע, "פסוקו של יום‭,"‬ שהבהירה לצופים שהגיע זמן לישון, ירדה מהמסך אחרי 42 שנה

16.05.2012, 11:42 | רז שכניק

במשך עשרות שנים זה היה האות ששלח מדינה שלמה לישון, האצבע שסימנה לכולם שהגיעה העת לכבות את האורות. אבל לכל פסוק יש סוף - ואחרי 42 שנה, גם "פסוקו של יום" המיתולוגית יורדת מהמסך.

למקרה שלא שמתם לב, כבר חצי שנה ש"פסוקו של יום" אינה משודרת בערוץ ‭.1‬ הפינה ירדה מהאוויר במסגרת ההתרעננות שמבקש יו"ר הרשות, אמיר גילת, להכניס ללוח המשדרים. בניסיון להפיח רוח חדשה במסך, הציע היו"ר לשנות גם את אופיו של "פסוקו" האגדי.

לפי הצעתו של גילת, הפסוקים יצולמו מעתה בשטח שבו אירעה העלילה המקראית המתוארת בהם ויוגשו לצופה בדרך אחרת, שתנסה להיות מעניינת יותר. באחרונה גם מונתה מנהלת חדשה בטלוויזיה למחלקת הדת והמסורת, מרים לפיד.

פסוקו של יום, צילום: ערוץ 1 פסוקו של יום | צילום: ערוץ 1 פסוקו של יום, צילום: ערוץ 1

"פסוקו של יום" החלה את דרכה בנובמבר ‭,1969‬ כפינה הסוגרת את השידורים סמוך לשעה ‭.22:00‬ את ההצעה לפסוקו העלה אז בנימין צביאלי, שהיה מנהל המחלקה למורשת ישראל ברשות השידור. בהודעה שהפיצה אז רשות השידור נמסר כי "פינת התנ"ך תהיה בת דקה אחת ואחריה הצופים יעלו לישון על משכבם כשתפילה בפיהם וכי הקריין הראשון יהיה גדעון שמר‭."‬ בהמשך היה זה צביאלי עצמו שהקריא את הפסוקים, ומזכירת המחלקה העבירה את האצבע. לאחר פרישתו של צביאלי נכנס לתפקיד הקריין מרדכי פרימן. במשך הזמן הצטרפה גם הפינה "פסוקו של מקום‭."‬

היו"ר גילת אומר כי הורדת "פסוקו" מבוצעת "כחלק מהמגמה החדשה לשנות את הגישה לשידורי המורשת והתרבות היהודית, עם מחשבה מחודשת על תכניות כמו 'הבית היהודי' ו'שאלת רב‭,'‬ כך שיתנו מענה לא רק לאוכלוסייה שומרת מצוות אלא גם לציבור הצופים החילוני‭."‬

הקריין מרדכי פרימן אמר: "לדעתי זה חמור מאוד שהפינה יורדת סופית. 'פסוקו של יום' האיר בכל יום פינה אחרת בעולם היהדות והעשיר את מי שצפה בה. כך אמרו לי גם ברחוב. הפינה לא עלתה כסף. חבל. למי מפריעות 28 שניות?"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות