אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מה עושה יאו מינג אחרי ה-NBA?  צילום: רויטרס

מה עושה יאו מינג אחרי ה-NBA?

הענק הסיני לא מפסיק להרים פרוייקטים. עכשיו הוא הקים עמותה שמטרתה להפוך אנשים ל"ירוקים יותר"

16.05.2012, 14:04 | סוכנויות הידיעות

מאז שסגר יאו מינג את הדלת על הקריירה הגדולה מהחיים שלו ב-NBA בשנה שעברה, הוא דאג להדגיש "דלת אחת נסגרת ודלת אחרת נפתחת". מי היה מאמין אז שהשגריר הגבוה של עולם הכדורסל מתכוון לפתוח כל כך הרבה דלתות בפרק זמן כזה קצר.

שחקן האול סטאר לשעבר סיים את השנה הראשונה ללימודיו באוניברסיטת Jiao Tong בשנגחאי. במקביל הוא הספיק להצטרף לגוף הייעוץ הפוליטי המוביל בעיר, השיק יקב בעמק נאפה, ופיקח על קבוצת הכדורסל המקומית שלו שנגחאי שארקס. בנוסף לכך, משתתף יאו מינג גם בפרויקטים רבים למטרות צדקה שתומכים בילדים נזקקים. 

המיזם האחרון של יאו, עליו הכריז ביום שבת, הוא שותפות בין עמותת יאו לעמותת רייר, ארגון ללא מטרות רווח באמריקה שפועל לקידום פרויקטים שימור. במהלך מסיבת העיתונאים, הסביר יאו שהוא נמצא בהונג קונג כדי לגייס כספים עבור המיזם המשותף, ששם לו למטרה לעלות את המודעות הסביבתית ולעודד הרגלי מחייה ידידותיים לסביבה.

עמותת יאו הוקמה ב-2008 בתגובה לרעידת האדמה הקטלנית שפגעה במחוז סצ'ואן. יאו תרם 2 מיליון יואן (317 אלף דולר) להקמת העמותה ולתמיכה בקרבנות רעידת האדמה וכן באנשים אחרים בסן הסובלים מעוני.

בארבע השנים האחרונות, עמותת יאו עזרה לממן את בנייתם של 14 בתי ספר, באמצעות תכנית Hope Primary Schools, שאמורה להיטיב בסופו של דבר עם 9,000 תלמידים שחיים באזורים הכפריים של סין. כחלק מתכנית זו, השיק יאו בחודש שעבר עונת כדורסל, בתקווה לשפר את הביטחון העצמי ורוח הספורט של הצעירים הסינים באמצעות טכניקות כדורסל. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות