אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אייס ליבמ ברולאן גארוס ובווימבלדון צילום: אי פי אי

אייס ליבמ ברולאן גארוס ובווימבלדון

עולם הטניס ועולם ה-IT נפגשים ברולאן גארוס ובווימבלדון בתיווך חברת יבמ שמספקת את הטכנולוגיות שמאפשרות להעביר את המידע במהלך המשחקים

17.05.2012, 12:10 | כלכליסט
אוהדי הטניס ברחבי העולם יוכלו לעקוב אחרי ההתרחשויות באליפות הטניס הפתוחה של צרפת, הרולאן גארוס, שתפתח ביום שלישי הקרוב - 22 במאי ותמשך כ-3 שבועות, באמצעות אתר מיוחד שהקימה יבמ.

מאז הושקה פעילות האינטרנט המלווה את הטורניר, בשנת 1996, זינק מספר הגולשים לאורך 15 ימי האליפות מ-57,840 ב-1996 ל-37 מיליון כניסות בשנת 2011, שכללות צפיה ב-330 מיליון עמודים.

האתר החדש מבוסס על טכנולוגיות וכלים של יבמ ומתנהל על גבי ענן מחשוב פרטי של יבמ, בעזרת שלושה מרכזי עיבוד נתונים., ויהיו בו שורה של חידושים טכנולוגיים.

באתר החדש יש אפשרות להתאמה אישית מדויקת של תכנים ואינטראקציה בין הגולשים לבין עצמם, בין חובבי הטניס ובין השחקנים, כמו גם שירות משופר לגופי מדיה.

מערכת המעקב בזמן אמת של יבמ, Slamtracker, מציגה לגולשים תוצאות, סטטיסטיקות, וניתוח משחקים. כלים אינטראקטיביים המשולבים במערכת מאפשרים ניתוח אנליטי מעמיק בחתכים מורכבים ומפורטים המולידים תובנות שלא היו מוכרות בעבר.

כמו כן לראשונה בעולם הטניס, מציעה המערכת של יבמ ניתוח של "מפתחות לניצחון במשחק", המבוסס על כלים אנליטיים של יבמ. לפני כל משחק, תחשוף יבמ את התחזית שלה לגבי המפתחות לניצחון בהתמודדות הזאת – ותעדכן את הנתונים על פי ביצועיהם בפועל של השחקנים.

מערכת המפתחות למשחק מספקת המחשה לעוצמה הגלומה בכלי חיזוי אנליטי: באמצעות יישום של כלים אנליטיים של יבמ SPSS לנתונים מעולם הטניס, ניתן להפיק תובנות חדשות לגבי המשחק, האסטרטגיות, נקודות חוזק ונקודות תורפה.

לצורך הניתוח הזה, משוקללים נתונים משבע השנים האחרונות של טורנירי הגראנד סלאם, הכוללים כ- 39 מיליון משתנים – באופן המאפשר להגדיר דפוסי משחק וסגנון של השחקנים הזוכים. לפני כל משחק, מבצעת מערכת ניתוח המפתחות לניצחון של יבמ ניתוח אנליטי של מכלול היסטוריית המשחקים של כל אחד מהשחקנים: זה מול זה כמו גם כל אחד מהם מול שחקנים אחרים.

הניתוח משקלל סגנונות משחק – ומצביע על המפתחות החזויים לניצחון במשחק הקרוב. מפתח כזה יכול, למשל, להיות אחוז ההצלחה בהגשה ראשונה, כמות הנקודות בהן זוכה השחקן לאחר פחות משלוש חבטות, וכן הלאה.

חידוש נוסף באתר הרולאן גארוס השנה יהיה באזור האוהדים באתר, הבנוי כיישום שיתופי בטכנולוגיית Web 2.0. האתר כולל בין השאר משחקי זיהוי תמונות של שחקנים, אפשרות תגובה בזמן אמת ושיתוף תמונות ותגובות בערוצי מדיה חברתית.

בנוסף נמסר בדיווח של אתר ה-IT הבריטי הרג'יסטר, כי יבמ, אשר מספקת את טכנולוגיות תצוגת המידע בזמן אמיתי של טורניר ווימבלדון - תנטוש את טכנולוגיית הפלאש של אדובי אשר שימשה עד כה לתצוגת המידע.

במקום פלאש, יבמ פיתחה מערכת אשר מתבססת על פורמט ה-HTML5 החדש. המעבר לטכנולוגיה החדשה יאפשר לנצל את הפלטפורמות הניידות מבוססות האנדרואיד וה-iOS על מנת להוסיף אפשרות ללבעלי סמארטפונים וטאבלטים לעקוב אחר תוצאות וניתוחי המשחקים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות