אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וול סטריט ננעלה בירידות; S&P 500 בשפל מאז ינואר צילום: בלומברג

וול סטריט ננעלה בירידות; S&P 500 בשפל מאז ינואר

נאסד"ק השיל 2.1%, דאו ג'ונס ירד ב-1.2% ו-S&P 500 השיל 1.5%; וול סטריט נעלה 11 מתוך 12 מימי המסחר האחרונים בירידות; יוון ממשיכה להטריד את השווקים אחרי שהבנק האירופי המרכזי הפסיק את ההלוואות ל-4 בנקים

17.05.2012, 23:03 | מעין מנלה

יום חמישי רצוף של ירידות בוול סטריט: הסנטימנט השלילי במדדים התחזק היום לאחר פרסום נתוני התביעות הראשוניות לדמי אבטלה ונתוני הייצור. מדד S&P 500 ננעל בשפל מאז ינואר.

עוד ברקע למסחר: המצב ביוון, אשר ממשיך להעיב על השווקים לאחר שהבנק האירופי המרכזי ביטל את ההלוואות ל-4 בנקים במדינה.

מדדי מניות

דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

הבנק המרכזי האירופי (ECB) הודיע כי יקפיא באופן זמני את מתן ההלוואות לכמה בנקים יווניים כדי לבלום את הסיכונים. נגיד הבנק המרכזי האירופי, מריו דראגי, רומז בכך שאין בכוונתו להתפשר על העקרונות הבסיסיים רק כדי להשאיר את יוון בגוש היורו.

דראגי הודיע אתמול כי יעביר את האחריות להלוואות שנטלו כמה מוסדות פיננסיים יווניים לבנק המרכזי של יוון, עד שאלה יגדילו את הלימות ההון שלהם. "ברגע שהתהליך יסתיים, ואנחנו מצפים שזה יקרה בקרוב, הבנקים יקבלו שוב גישה למנגנוני המימון האירופיים הרגילים", נאמר בהודעת הבנק המרכזי האירופי.  

 

ביוון יתקיימו בחירות חדשות ב-17 ביוני לאחר שהבחירות הקודמות לא הצליחו להביא להקמת ממשלה. סקרים שהצביעו על כך שהמפלגה השנייה בגודלה, אשר מתנגדת לצעדי הצנע, מגבירים את החששות שהמדינה תעזוב את גוש היורו. יוון קיבלה סיוע בינלאומי כדי להימנע מחדלות פירעון כאשר במסגרת תנאי הסיוע התחייבה המדינה לבצע קיצוצי תקציב שנויים במחלוקת.

 

ראש הממשלה הזמני של יוון, פנגיוטיס פיקרמנוס, צילום: איי אף פי ראש הממשלה הזמני של יוון, פנגיוטיס פיקרמנוס | צילום: איי אף פי ראש הממשלה הזמני של יוון, פנגיוטיס פיקרמנוס, צילום: איי אף פי

 

מקבלי החלטות בבנק הפדרלי בארה"ב מוכנים להזרמה כמותית נוספת לשווקים להמרצת הכלכלה האמריקאית במידה והצמיחה במשק תתרפף, כך עולה מפרוטוקול ישיבת חברי הוועדה המוניטרית של הבנק הפדרלי שפורסם אתמול.

אחדים מחברי הוועדה שהתכנסה ב-24 באפריל, אמרו כי "מדיניות מוניטרית נוספת תהיה הכרחית במידה שההתאוששות הכלכלית תאבד מומנטום או שמא יגדלו הסיכונים לתחזית שלילית". כזכור, בישבתה הקודמת בחודש מרץ רק שניים מחברי הוועדה חשבו על הצורך בהזרמה פיסקלית נוספת לשווקים.

עוד אמרו חברי הוועדה כי שעור האבטלה עדיין נחשב גבוה ויירד בהדרגה. מאז כאמור שוק העבודה בארה"ב רשם התאוששות. מספר התביעות הראשוניות לדמי אבטלה בארה"ב צנח בשבוע הראשון של חודש מאי לשפל של חודש.

מאקרו

מספר התביעות הראשוניות לדמי אבטלה בשבוע שהסתיים ב-12 במאי נותר ללא שינוי על 370 אלף תביעות. ממוצע התחזיות של 48 כלכלנים שסקרה בלומברג צפה ירידה ל-365 אלף תביעות.

מדד האינדיקטורים המובילים של הפדרל ריזרב לחודש אפריל התפרסם בשעה 17:00 שעון ישראל והצביע על ירידה של 0.1%. מדובר על הירידה הראשונה במדד מאז חודש ספטמבר, כשהמשמעות היא שצפויה לפחות האטה בקצב הצמיחה של הכלכלה האמריקאית בששת החודשים הקרובים.

 

מניות במרכז

ההפסדים ממסחר שספגה ג'יי פי מורגן צ'ייס זינקו בימים האחרונים, ועקפו את ההערכה הראשונית של הבנק להפסד בסך 2 מיליארד דולר בלפחות מיליארד דולר נוספים, כך מדווח היום ה"ניו יורק טיימס" בהתבסס על אנשים הבקיאים בעניין. 

רשת הקמעונאות הגדולה בעולם וול-מארט דיווחה היום על תוצאותיה לרבעון הראשון של השנה והציגה צמיחה כמעט בכל הפרמטרים. הרווח הנקי של הרשת זינק ב-10% והסתכם ב-3.74 מיליארד דולר, בהשוואה לרווח נקי של 3.4 מיליארד דולר בתקופה המקבילה לפני שנה. הרווח הנקי למניה עמד על 1.09 דולרים, בעוד שציפיות האנליסים עמדו על רווח נקי של 1.04 דולרים למניה.

ההנפקה הגדולה ביותר בהיסטוריה עומדת להיפתח הלילה, וגם עובדי פייסבוק נרגשים לקראתה. הבלוג טק-קראנץ' מדווח כי לפחות אלף מעובדי הרשת החברתית ישתתפו באירוע מתמשך במשרדיה החדשים במנלו פארק, קליפורניה. האירוע יחל הערב, אז תתמחר פייסבוק את ההנפקה, ועד למחרת, עם תחילת המסחר במניית הרשת החברתית.

 

ישראליות בוול סטריט

"אנו מרוצים מהרבעון הראשון של שנת 2012 ונמצאים כעת בעמדה טובה לקראת המשך השנה", כך אמר ראסל אלוואנגר, מנכ"ל טאואר-ג'אז עם פרסום תוצאות הרבעון הראשון של החברה. מכירות טאואר זינקו ב-39% והסתכמו ב-168 מיליון דולר, בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד שהסתכם במכירות של 120.6 מיליון דולר. הרווח נקי לפי NON-GAAP הסתכם ב-32 מיליון דולר, עם שיעור רווח נקי של 19%. יתרת המזומנים בסוף הרבעון הראשון של 2012 הסתכמה ב-158 מיליון דולר.

כצפוי, אילן בן־דב, בעל השליטה בפרטנר המחזיק ב־82% מסאני, הוא הקורבן הראשון של ירידות השערים החדות שנרשמו השבוע במניות חברות התקשורת בישראל. חברת סאני שבבעלותו שיעבדה את כל המניות של סקיילקס שהיא מחזיקה לטובת הנאמן על מנת להבטיח פירעון הקרן והריבית לבעלי האג"ח, כך עולה מהודעתה של החברה היום לבורסה.

חברת מג'יק הכריזה היום על השקה של פלטפורמת יישומי המובייל שלה עבור אנדרואיד ו- iOS, המצטרפת לתמיכה הקיימת בבלאקברי ו-Windows Mobile.

רדוור הישראלית נמצאת במגעים מתקדמים עם חברת ג'וניפר הנסחרת בנאסד"ק לעסקה המוערכת בין 70 מיליון דולר ל-100 מיליון דולר, כך לפי איתי קידרון מבית ההשקעות אופנהיימר. קידרון מעריך כי העסקה למכירת טכנולוגיית ה-ADC תהיה לתקופה של 5-3 שנים. להערכתו העסקה תתרום 75 סנט לרווח למניה בשנה.

אלווריון דיווחה אתמול על תוצאותיה לרבעון הראשון של השנה והציגה ירידה של 19% בהכנסות ל-33.3 מיליון דולר בהשוואה ל-41 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2011 וירידה של 28.4% מ-46.5 מיליון דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות