אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבעלים של ליברפול מתחילים לבנות לטווח הארוך צילום: איי אף פי

הבעלים של ליברפול מתחילים לבנות לטווח הארוך

הפיטורים של קני דלגליש ודמיאן קומולי הם רק ההתחלה של בנייה מחודשת של הקבוצה. מה שבטוח זה שתקופת החסד של FSG באנגליה הסתיימה

17.05.2012, 15:39 | אוריאל דסקל

חברת FSG, הבעלים של ליברפול, הודיעה אמש (ד') על פיטוריו של המנג'ר קני דלגליש, וזאת מספר שבועות בלבד לאחר שפיטרו את דמיאן קומולי, המנהל הספורטיבי. כל זה אומר שלמעשה ליברפול נותרה ללא היררכיה מקצועית במועדון (במיוחד לאחר שעוזר המאמן סטיב קלארק עזב מתוך נאמנות לדלגליש).

קומולי פוטר בגלל הרכישות הכושלות שלו ודלגליש בגלל האכזבה המקצועית מהקבוצה. אבל פיטוריו הם ההתחלה של העבודה האמיתית של FSG. בסך הכל, די הלבישו עליהם את קני דלגליש - ובגלל המעמד האגדי שלו בקרב האוהדים הם לא יכלו לפטר אותו כשרכשו את הקבוצה. אבל פיטוריו כעת מסמלים לא רק התחלה חדשה, אלא גם את סיום תקופת החסד שנתנו האוהדים של ליברפול לג'ון הנרי וטום וורנר, בעלי המניות הגדולים ב-FSG.

כשהגיעו המשיחים האמריקאים מבוסטון לליברפול, האוהדים שאבו הרבה אופטימיות בגלל העבר שלהם בניהול ושיקום בוסטון רד סוקס. רבים השוו בין הרד סוקס וליברפול, אבל עכשיו גם הרד סוקס במצב בעייתי. בשנה שעברה הם לא הגיעו לפלייאוף - הג'נרל מנג'ר תיאו אפשטיין עזב וגם המאמן טרי פרנקואה. אבל המחליף בובי ואלנטיין לא מצליח לשפר את המצב, האוהדים לא מרוצים, הקבוצה במקום האחרון בבית שלה והעיתונות מאוד ביקורתית. וזה כבר מתחיל באנגליה - שם מבקרים את הבעלים על כך שהם מבלים יותר מדי זמן מחוץ לאנגליה מכדי להשפיע על ליברפול.

וכך שני נכסי הספורט הגדולים והחשובים ביותר של FSG מציגים בפניהם את המשבר הראשון והגדול ביותר שלהם.

אנדי קארול - בזבוז של 35 מיליון ליש"ט. המודל העסקי של FSG מסתמך על כספי ליגת האלופות, צילום: איי אף פי אנדי קארול - בזבוז של 35 מיליון ליש"ט. המודל העסקי של FSG מסתמך על כספי ליגת האלופות | צילום: איי אף פי אנדי קארול - בזבוז של 35 מיליון ליש"ט. המודל העסקי של FSG מסתמך על כספי ליגת האלופות, צילום: איי אף פי

אז מה עכשיו?

ליברפול הוציאה יתר על המידה על שחקנים – כמו רכישת אנדי קארול ב-35 מיליון ליש"ט – וזאת למרות שמינתה את דמיאן קומולי, איש "מאניבול", על סמך המלצה של בילי בין, אבי התורה. ועכשיו FSG צריכים למנות מנג'ר ומנהל ספורטיבי.

צ'יקי בגיריסטיין, לשעבר מנהלה הספורטיבי של ברצלונה, היה במשא ומתן עם המועדון על תפקיד המנהל הספורטיבי וכיום יש משא ומתן עם רוברטו רודריגז מוויגאן, אנדראה וילאש בואש, לשעבר בצ'לסי ואחרים כגון ברנדן רודג'רס מסוונסי סיטי ואחרים.

במקביל, ב-FSG עדיין מגרדים בראש לגבי מה עושים עם אנפילד. תחילה רצו לשפץ את האצטדיון כפי שעשו עם פנוויי פארק בבוסטון, אך הם ניצבו מול אותן בעיות שלא איפשרו לבעלים הקודמים לעשות זאת. ולכן הוחלט, ככל הנראה, לעזוב את אנפילד ולעבור לאצטדיון חדש - מה שמציב בעיות רבות אחרות, פיננסיות ובירוקרטיות. הבעיות הפיננסיות נובעות מכך ש-FSG לא מעוניינת לקחת הלוואה גדולה מדי כדי לבנות אצטדיון חדש. וזה מוביל אותנו לסיבת הפיטורים של קני דלגליש.

FSG צריכה את הכסף של ליגת האלופות כדי להבטיח תזרים מזומנים גבוה יותר (30 מיליון ליש"ט לפחות בעונה) - שיאפשר הרבה יותר גמישות במעבר לאצטדיון, שיבטיח תזרים מזומנים עוד יותר גבוה.

המצב כעת הוא שצריך מנג'ר חדש, שמטרתו תהיה לבנות קבוצה חדשה עם פחות כסף משהיה לקני דלגליש ולהעפיל לליגת האלופות - משימה ש"קינג קני" לא עמד בה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות