אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפועל אוסישקין מציגה: מהפכה!

הפועל אוסישקין מציגה: מהפכה!

הקבוצה אוששה את הקלישאה: אין קבוצה בלי אוהדים. אוהדי הפועל תל אביב בכדורגל ואלי טביב צריכים להבין זאת

17.05.2012, 19:18 | אוריאל דסקל

הפועל אוסישקין תל אביב , שאמש חגגה עלייה לליגת העל בכדורסל, קמה לחיים מההריסות של מועדון מפואר. האוהדים המסכנים נוצלו והושפלו, בוזו וכאבו עד שהחליטו לעשות מעשה. להתעלם מהפסימיזם שיש בשפע בקרב אוהדי הפועל באשר הם ולקחת את הגורל בידיים שלהם.

היו התנגדויות, היו דעות שונות, היו חששות – אבל בסופו של דבר, הקבוצה היתה בשפל כל כך עמוק, שהדבר הנכון ביותר לעשות היה להקים אותה מחדש.

אוהדי הפועל לא נטשו ספינה שוקעת, הם פשוט החליטו להשיט אותה בעצמם. ובגלל שהיו אנשים שלא נתנו להם להתקרב לסיפון, הם החליטו לעזוב את הספינה ולקחת את התכולה שלה איתם. כי מועדון ספורט זה לא סמל, מתקן אימונים, אצטדיון, עסקנים שחקנים או תארים – מועדון ספורט הוא קודם כל האוהדים. האנשים שהולכים איתו.

אוהדי הפועל הבינו שהם לא צריכים את מרכז הפועל, את השם הפועל תל אביב, או את השחקנים כדי להקים קבוצה – הם צריכים את עצמם. הם פשוט אוששו את הקלישאה שאין קבוצה בלי אוהדים. יותר מזה, הם אוששו את התפיסה שהאוהדים הם הקבוצה ולא שום דבר אחר.

הפועל אוסישקין חגגה עלייה אתמול לליגת העל בכדורסל – חמש שנים מאז הקמתה. קל זה לא היה. וזה ם לא יהיה קל. אבל אם יש משהו שמעורר אופטימיות מעונה ספורטיבית אומללה בישראל זו ההצלחה המקצועית של האדומים. ועכשיו, עם אנשים כמו דורון הרציקוביץ' שמעוניינים לשים את כספם בקבוצת אוהדים, הבעיות הפיננסיות עשויות להיעלם.

הפועל אוסישקין צריכה להוות השראה לאוהדי הפועל תל אביב בכדורגל. ישנן דעות רבות לגבי מה צריך לעשות עם הקבוצה בבעלות של אלי טביב, ובטח שלא יהיה קל להוציא אותה מידיו של איש שלא תמיד פועל בהיגיון עסקי קר, ועל פי ההיסטוריה שלו בהפועל כפר סבא לעתים גם פועל בנקמנות גרידא.

אבל אוהדי הפועל צריכים לזכור את האחדות של עמיתיהם מאוסישקין בהחלטה ששינתה את פני הספורט בישראל. אם כל האוהדים של הפועל תל אביב יעזבו את הפועל טביב, להפועל טביב לא תהיה זכות קיום. ואת זה צריך להדגיש בכל כניסה למשא ומתן על הפועל תל אביב – שאלי טביב רוצה עליה 30 מיליון שקל, דרישה הזויה במקרה הטוב, או דרישה שמטרתה להבריח כל קונה פוטנציאלי במקרה הרע.

טביב, ובכלל כל בעלים של קבוצה בישראל, צריכים להבין שהפועל החדשה יכולה לקום מחדש בליגות הנמוכות אבל עם תמיכה של עשרות אלפים – העלייה לליגת העל היא רק עניין של זמן. ובמצב ההיפותטי הזה, בו האוהדים נוטשים את הפועל טביב (או כל קבוצה אחרת שנשלטת על ידי "נדבן") להקמת הפועל משל עצמם – זה רק עניין של זמן עד שהפועל טביב הופכת לכלי ריק מתוכן. כי שוב, קבוצה זה לא שחקנים, ולא עסקנים, ולא בעלים אחד ויחיד וגם לא התארים שהיא זכתה בהם. קבוצה זה האוהדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
מילים ריקות מתוכן
גם אני יכול להקים קבוצה מאפס בליגה ג'. המבחן האמיתי הוא ההישגים. נראה שנה הבאה. כמובן שהאוהדים לבדם לא יכולים להרים קבוצה בליגת העל. וראה לראיה הביאו את דורון הרציקוביץ'. ואם רוצים להצליח מוכרחים להעיף את אדלשטיין. בין כה וכה הוא לא יסיים את העונה הבאה בהפועל, אז למה לחכות? שיביא זרים זבל?
דני האדום  |  19.05.12
14.
ל-7 : עובדתית מה שאתה אומר הוא שקר וכזב
מספיק עם הקשקוש הזה שטביב שם כסף הדבר היחיד שטביב עשה הוא להביא נדוניה: בן לוז, דאגלס דה סילבה, סמואל יבואה ואביחי ידין. את סמואל יבואה הוא מכר ב- 700 אלף אירו ואת דאגלס דה סיךבה ב2.6 מיליון אירו. הוא קיבל 50 מיליון כתוצאה מההגעה לצמפינוס, ומכר גם העונה למעלה מ12 אלף מנויים, במקביל מכר את גילי ורמוט ב 750 אלף אירו, את שכטר ב2.5 מיליון אירו , את ערן זהבי ב1.3 מיליון אירו. היכן הכסף ? הרכש שבוצע כולל 350 על אורמוש, 800 על איגיבור ו1.5 מיליון אירו תמוהים עבור חצי מכרטיסו של עומר דמארי. אם אינך יודע את העובדות עדיף שתמלא את פיך מים ולא תסלף את שהתרחש. אם טביב שם כסף- שיראה, אך כנראה שכמו "אבדו סרטי הצילום" בנוגע לנער שזרק לכאורה אבנים על ביתו כך גם כאן- אבל מה לעשות מדובר בעבריין מורשע
ערן  |  18.05.12
לכל התגובות