אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחיר מניית פייסבוק שייקבע בתום ההנפקה צפוי לעמוד על 39-38 דולר צילום: בלומברג

מחיר מניית פייסבוק שייקבע בתום ההנפקה צפוי לעמוד על 39-38 דולר

מחיר המניה משקף לחברה שווי של 104 מיליארד דולר, כך על פי "וול סטריט ג'ורנל" שציטט מקורות ששללו אפשרות למחיר גבוה יותר בשל התנגדות עזה של משקיעים

17.05.2012, 22:32 | סוכנויות הידיעות

פייסבוק קרובה מאוד להודעה על תמחור מנייתה בתום הנפקת האינטרנט הגדולה בהיסטוריה. על פי "וול סטריט ג'ורנל", מחיר מניית פייסבוק בהנפקה יעמוד על 38 דולר - ברף העליון של טווח המחירים שהציבה החברה.

בוול סטריט ג'ורנל מצטטים גורמים שציינו כי משקיעים סירבו לשלם עבור מניית פייסבוק מחיר הגבוה מ-38 דולר, אך המו"מ בהנפקה נמשך וייתכן שהמחיר יהיה גבוה יותר בדולר אחד.

תמחור של 38 דולר למניה משקף לפייסבוק שווי של 104 מיליארד דולר - שהוא השווי הגבוה ביותר בו הונפקה אי פעם חברה אמריקאית. היקף הגיוס של מפעילת הרשת החברתית הגדולה בעולם יהיה 18.4 מיליארד דולר. יחד עם זאת, לא מדובר בהנפקה הגדולה בהיסטוריה, מאחר וחברת כרטיסי האשראי ויזה, הנפיקה ב-2008 מניות ב-19.65 מיליארד דולר.

מוקדם יותר השבוע הודיעה פייסבוק כי היא מעלה את טווח מחירי המניה בהנפקה. מטווח מחירים של 35-28 דולר לטווח מחירים של 38-34 דולר, בעיקר בשל התיאבון הרב שהיה למשקיעים לרכישת מניות החברה.

רגע לפני הנפקת פייסבוק הצפויה בבורסת נאסד"ק הלילה, הודיעה החברה אתמול על הגדלת היקף המניות  שיוצעו לציבור ב־25%. הרשת החברתית תמכור עוד 96 מיליון מניות, בשל דרישה גדולה מהצפוי מצד המשקיעים.

הנפקת פייסבוק בבורסת נאסד"ק, צילום: בלומברג הנפקת פייסבוק בבורסת נאסד"ק | צילום: בלומברג הנפקת פייסבוק בבורסת נאסד"ק, צילום: בלומברג

רק שלשום הגישה פייסבוק תשקיף מעודכן לרשות ניירות ערך, שבו היא הגדילה את מספר המניות המוצע על ידה ועל ידי בעלי המניות שלה ב־15%, מ־337 מיליון מניות ל־388 מיליון מניות. 51 מיליון המניות הנוספות מוצעות כ"גרין שו" (Greenshoe), אופציה למכירה בהנחה שהביקוש יעלה על הצפוי. החברה גם העלתה את טווח המחירים של המניה מ־28–35 דולר ל־34–38 דולר. טווח המחירים החדש משקף לחברה שווי שוק של 92–102 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות