אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עליית הסיכון באי.די.בי חלחלה גם לכלל ביטוח צילום: אוראל כהן

עליית הסיכון באי.די.בי חלחלה גם לכלל ביטוח

חברת הדירוג S&P מעלות הורידה את הדירוג של כלל החזקות בדרגה אחת ל־A מחשש שייווצר עליה לחץ להזרים דיבידנדים למעלה

20.05.2012, 08:22 | אסף גילעם

מכה נוספת לקבוצת אי.די.בי שבשליטת נוחי דנקנר. לאחר שבתחילת השבוע שעבר חתכה חברת הדירוג S&P מעלות את דירוג אי.די.בי אחזקות בשלוש דרגות ואת אי.די.בי פתוח בדרגה אחת, המשיכה לערער את הפירמידה. ביום חמישי האחרון הורידה מעלות את דירוג כלל החזקות, זרוע הביטוח והפיננסים של קבוצת אי.די.בי, מ־+A ל־A עם אופק דירוג שלילי, ואישררה את דירוגן של חברות הבנות, כלל ביטוח וכלל פיננסים, כשהיא משנה את אופק דירוגן מ"יציב" ל"שלילי".

בחברת הדירוג מעריכים כי השחיקה במצב הנזילות והגמישות הפיננסית של אי.די.בי אחזקות ופתוח משפיעות לרעה על כלל החזקות וחברות הבנות שלה. "התפתחויות אלו מגבירות את הלחץ על כלל החזקות להזרים הון לחברות האם שלה על מנת לתמוך בעמידה בהתחייבויותיהן הפיננסיות ב־12–18 החודשים הקרובים". אופק הדירוג של כל החברות שונה ל"שלילי" בעקבות אי הוודאות הקשורה למצבן של אי.די.בי פתוח ואחזקות, שצפויות לפעול למימוש נכסים ש"עשוי להשפיע לרעה על הפרופיל העסקי של כלל".

במעלות מציינים כי הפרופיל הפיננסי של כלל החזקות טוב יותר מאשר חברות ההחזקה האחרות בקבוצת אי.די.בי, אך יכולות חלוקת הדיבידנדים שלה מוגבלות, מאחר שמצב הנזילות הנוכחי שלה אינו יכול לתמוך בכך. עובדה זו, יחד עם הצרכים של החברה־האם, מגבילים לדברי מעלות את הגמישות הפיננסית של כלל ביטוח בתנאי שוק קשים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות