אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אזורים יוצאת מהודו: מוכרת פרויקט בפארידאבאד ברווח של 25 מיליון שקל

אזורים יוצאת מהודו: מוכרת פרויקט בפארידאבאד ברווח של 25 מיליון שקל

התזרים שינבע לאזורים מהעסקה יסתכם ב-120 מיליון שקל והיא תושלם בחודש יוני הקרוב

20.05.2012, 10:12 | שהם לוי ודותן לוי

אזורים חתמה על מזכר הבנות למכירת 50% מאחזקותיה ב-OADPL לשותפה ההודי בפרויקט בתמורה ל-33 מיליון דולר. מחצית מהתמורה כבר שולמה לאזורים ואילו היתרה תשולם לחברה ב-17 תשלומים חודשים שווים.

הפרויקט המהווה מרכיב משמעותי מהשקעות החברה מחוץ לישראל.  במועד השלמת העסקה, בחודש יוני, צפויה אזורים לסיים את פעילותה בהודו. סך התזרים שינבע לאזורים מהעסקה צפוי להסתכם בכ-120 מיליון שקל והחברה תרשום עם השלמת העסקה רווח נקי של 25 מיליון שקל.

אופיר גרינברג, מנכ"ל אזורים אמר בעקבות העסקה: "לפני שנה עם רכישת החברה על ידי הרשי התחלנו להעמיק את הפיקוח על החברה ההודית, ההשקעה שלנו בפרויקט הייתה פיננסית בלבד ואת הצד האקטיבי של שיווק וביצוע ביצעו ההודים, במהלך הבדיקה ביקשנו סיוע מבית המשפט לצורך הפיקוח, זה הליך מקובל בהודו ובסופו של ההליך הגענו למצב של מכירת חלקנו. המדיניות של פרידמן היא להתמקד בישראל, כעת נחשוב איך ממשים בצורה נכונה גם את הפעילות בארה"ב".

לגבי הפעילות בהודו אמר גרינברג, "מאד קשה למשקיעים זרים לפעול בהודו זו גם המנטליות וגם היקפי העסקים שדורשים השקעות ענק. אני לא רואה השקעות ישראליות שמצליחות בהודו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות