אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אבו מאזן נגד רשיד: הרשות מנסה להילחם בשחיתות צילום: גלעד קוולרציק

אבו מאזן נגד רשיד: הרשות מנסה להילחם בשחיתות

התובע הכללי של הרשות פנה לאינטרפול בבקשה לעצור את רשיד, יועצו לשעבר של ערפאת, בגין שחיתות ומעילה בכספי ציבור; רשיד, מצידו, תוקף את אבו מאזן וטוען כי ברשותו נכסים בשווי 20 מיליון דולר "בפלסטין, בירדן, בתוניסיה ובמקומות אחרים"

20.05.2012, 23:45 | דורון פסקין

ברשות הפלסטינית מתלהט הוויכוח הפנימי בסוגיית השחיתות. ממשלת סלאם פיאד מנהלת בחודשים האחרונים מאבק גלוי בשחיתות, דבר שהתקבל בברכה בקרב הקהילה הבינלאומית. בסוף השבוע פורסם כי התובע הכללי של הרש"פ פנה רשמית לאינטרפול בבקשה לעצור את מוחמד רשיד, יועצו לשעבר של יאסר ערפאת. האיש מואשם בשחיתות ובמעילה בכספי ציבור.

רשיד (נקרא גם חאלד סלאם) הוא ממוצא כורדי. בתקופת שלטונו של ערפאת נחשב איש הסתרים לענייני עסקיו של הראיס. בכירים פלסטינים טוענים כי רשיד העביר עשרות מיליוני דולרים מקופת הרשות לחשבונות סודיים.

סלאם פיאד ומחמוד עבאס, צילום: גלעד קוולרציק סלאם פיאד ומחמוד עבאס | צילום: גלעד קוולרציק סלאם פיאד ומחמוד עבאס, צילום: גלעד קוולרציק

לאור ההאשמות נגדו, לא נותר רשיד חייב ותקף אמש באופן אישי את יו"ר הרשות אבו מאזן. רשיד טען כי אבו מאזן צריך להבהיר לציבור הפלסטיני מהיכן השיג הון של מיליוני דולרים במדינות ערב. רשיד סיפר כי לאחר חזרת אבו מאזן לשטחי הרשות הוא נתן לו באופן אישי 25 אלף דולר במזומן בהוראת הבוס, ערפאת. כיום, כך לפי רשיד, לאבו מאזן יש נכסים בשווי 20 מיליון דולר "בפלסטין, בירדן, בתוניסיה ובמקומות אחרים".

רשיד מסר כי הוא יהיה מוכן להופיע בפני ועדה עצמאית שתבדוק חשדות לשחיתות, אך לא כזו שתהיה נתונה למרותו של אבו מאזן.

בסוף השבוע דווח כי הרש"פ הצליחה לשים את ידה על חשבונות בנק וחברות בהם השקיע רשיד כספי ציבור פלסטינים כביכול.

דורון פסקין הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות