אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוקמה "הוועדה הציבורית" שתגבש המלצות על רפורמה בענף הכדורגל צילום: ראובן שוורץ

הוקמה "הוועדה הציבורית" שתגבש המלצות על רפורמה בענף הכדורגל

מזכירות ההתאחדות לכדורגל אישרה את הקמת הוועדה בה יכהנו יעקב שחר, ניר חפץ, אבי נמני, ואישים נוספים מתחומים מקצועיים חיצוניים החיוניים לעולם הכדורגל

21.05.2012, 14:28 | כתב כלכליסט

מזכירות ההתאחדות לכדורגל אישרה היום (ב') את הקמתה של ועדה שתגבש המלצות על רפורמה בענף הכדורגל הישראלי ובהתאחדות לכדורגל.

לאחר מספר ישיבות בשבועות האחרונים הוחלט על ההרכב המלא של הוועדה, הנושאים שבהם תבחר להתמקד ולוחות הזמנים לכתיבת ההמלצות וסדרי עבודת הוועדה.חברי הוועדה שנבחרו הם יעקב שחר, הנשיא והבעלים של מכבי חיפה, ניר חפץ, עורך "מעריב" ונציג הציבור בהנהלת ההתאחדות לכדורגל, ואבי נמני. בימים הקרובים ישלב הצוות הנ"ל בוועדה אישים נוספים, מתחומים מקצועיים חיצוניים החיוניים לעולם הכדורגל. בהתאחדות לכדורגל ביקשו להדגיש כי מדובר ב"וועדה ציבורית , עצמאית ובלתי תלויה".

ראשי ההתאחדות התחייבו להביא את המלצות "ועדת הרפורמה" לדיון ולאישור בהנהלת ההתאחדות לכדורגל, ובמידת הצורך גם לכנס את האסיפה הכללית על מנת לשנות את תקנוני היסוד.

ההודעה מגיעה 24 שעות לאחר שהועדה הממשלתית לבדיקת המבנה הניהולי של הכדורגל הישראלי בראשות ירון זליכה התכנסה אתמול בפעם הראשונה. לפני המפגש אמרה השרה לימור לבנת, שמינתה את הוועדה: "אני יכולה לומר שזו הייתה עונה מאוד קשה מבחינת מעשי אלימות במגרשים ובנוסף ירידה חדה במספר הצופים במגרשים ובטלוויזיה, וזו ההוכחה שלמעשה הספורט הפופולרי נמצא במשבר מאוד קשה".

הוועדה אמורה לבדוק בין השאר את הנושאים הבאים: שקיפות תקציבית-ניהולית במוסדות ההתאחדות ומועדוני הכדורגל בישראל, מנגנוני הבקרה על רכישת קבוצות וזכויות בקבוצות על ידי בעלים פרטיים, מערך מוסדות השיפוט בהתאחדות לכדורגל והבטחת עצמאות ואי תלות מוסדות השיפוט, מבנה ההתאחדות לכדורגל ומוסדותיה, לרבות ניגודי עניינים בקרב בעלי תפקידים, בחינת יעדי ההתאחדות לכדורגל ותפקידיה.

עדכון:

 

חברי הוועדה הציבורית לגיבוש המלצות לרפורמה בענף הכדורגל בישראל (להלן - "ועדת הרפורמה"), יעקב שחר וניר חפץ, עדכנו הבוקר את ראשי ההתאחדות לכדורגל על ההרכב המתגבש של הוועדה.

האישים עימם סוכם על השתתפותם כחברים בוועדה, בנוסף לשחר וחפץ, הם:

מפכ"ל המשטרה לשעבר רב ניצב (בדימוס) דודי כהן.

יו"ר חברת החשמל והאלוף במיל' יפתח רון טל.

ראש עיריית סכנין מאזן גנאים.

קפטן נבחרת ישראל לשעבר אבי נמני.

עורך הדין יורם ראב"ד.

חברותו של האלוף במיל' רון טל כפופה לאישור דירקטוריון חברת החשמל.

בשבוע הבא צפוי להסתיים איוש הוועדה, ובכלל זה הוספת ייצוג נשי, וכן ייקבעו בעלי התפקידים בוועדה, תחומי העיסוק, לוחות הזמנים וסדרי העבודה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות