אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש הורה על הקפאת הליכים לחודשיים לקבוצת לב אופיר

ביהמ"ש הורה על הקפאת הליכים לחודשיים לקבוצת לב אופיר

בעלי החברה ישעיהו אופיר וישראל אברבך שנתנו ערבויות אישיות לנושים בעשרות מיליוני שקלים הגישו תצהיר ובו פירוט נכסיהם, אך ביקשו לאסור את פרסומו וחשיפתו לנושים, וזאת לטענתם כדי שלא להקל עליהם לתפוס נכסים שלהם

21.05.2012, 17:39 | ענת רואה

ביהמ"ש המחוזי מרכז האריך היום (ב') את הקפאת ההליכים של חברת לב אופיר, סיטונאית אביזרי החשמל שנקלעה לחובות של 150 מיליון שקל.

השופט אילן שילה קבע בהחלטה שמסר כי הקפאת ההליכים תהיה בתוקף למשך 60 יום ומינה את רו"ח חיים קמיל ממשרד שלמה נס כנאמן, ולצידו הורה על מינויה של רו"ח עליזה שרון כנאמנה נוספת.

השופט לא הכריע בבקשת בעלי המניות, ישעיהו אופיר וישראל אברבך, לקבל באופן חריג גם צו הקפאת הליכים אישי נגדם, שימנע מהנושים לממש ערבויות אישיות שנתנו להם, להבטחת החובות כלפיהם.

מינויו של רו"ח קמיל התאפשר בעקבות הסכמה אליה הגיע עם חברת סינרג'י כבלים בע"מ המיוצגת ע"י עו"ד רנן גרשט והתנגדה תחילה בתוקף למינויו. כפי שפורסם אתמול ב"כלכליסט" עו"ד גרשט טען כי לאחר הדיון בביהמ"ש בשבוע שעבר אמר לו קמיל "באתם אלי באישי, אני לא אשכח זאת, חכה ותראה, אתם תקבלו ממני את כל השפיץ". רו"ח קמיל מצידו טען בפני השופט כי אם יוחלט על מינוי עוד נאמן בנוסף אליו – הוא יתפטר.

בסופו של דבר הגישו קמיל וגרשט הודעה משותפת לפיה הם ליבנו את הדברים ו"רואים את הפרשה כמחוסלת". בהודעה ציינו השניים כי הם מסכימים למינויו של קמיל ולמינוי נאמן נוסף. בנוסף נכתב כי הצדדים הגיעו להסכמה לפיה רו"ח קמיל "ישמור במקום נפרד את המלאי שסופק על ידי סינרג'י כבלים בע"מ בשבוע שלפני קריסת החברה, המועד בו חזרו צ'קים שהוציאה החברה והמוערך על ידה במאות אלפי שקלים".

השופט שילה כתב משהגיעו להסכמה זו ובלא התנגדות מנושים אחרים הוא מאריך את הקפאת ההליכים ומורה על מינוי הנאמנים. לפי ההחלטה רו"ח קמיל יפעיל את החברה ואילו רו"ח שרון תנהל בדיקה וחקירה של נסיבות קריסת החברה. בהקדם האפשרי יפרסמו הנאמנים מודעה וינסו למכור את החברה.

אתמול הגישו בעלי המניות תצהירים לביהמ"ש ובהם פירטו ככל הנראה אודות נכסיהם. במקביל ביקשו הבעלים להטיל חיסיון על התצהירים בנימוק שאם לא יקבלו הקפאת הליכים אישית הרי ש"פירוט נכסיהם האישיים של בעלי השליטה יהווה זרז, מאיץ ואף עידוד לנקטית הליכי גבייה נגדם". השופט שילה קבע כי התצהירים ישארו חסויים למשך 7 ימים ובמהלכם יוכלו הצדדים להגיש את עמדתם. הוא העיר בהחלטתו כי על פני הדברים התצהירים אינם מפורטים באופן מספיק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות