אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": צפוי עומס בלה גוארדיה: ההצפה בשוק המשרדים לא מרתיעה את דלק רכב

בלעדי ל"כלכליסט": צפוי עומס בלה גוארדיה: ההצפה בשוק המשרדים לא מרתיעה את דלק רכב

ויתניה ודלק רכב מנהלות משא ומתן מתקדם להרחבת פרויקט המשרדים שלהן בלה גוארדיה בתל אביב: צפויות לבנות מגדל משרדים נוסף בן 29 קומות

22.05.2012, 08:09 | שירלי ששון-עזר

חברת נכסי ד.מ.ר, שבבעלות משותפת של ויתניה ודלק רכב, בדרך להרחבת פרויקט המשרדים שלה ברחובות לה גוארדיה והחרש בתל אביב, כך נודע ל"כלכליסט".

החברה נמצאת כיום בבניית פרויקט למשרדים ולמסחר הפונה לרחוב לה גוארדיה. את השטח המשתרע על פני כ־5 דונם רכשה נכסי ד.מ.ר ב־2008 בכ־64 מיליון שקל.

המגרש על ייבנה המגדל, צילום: אריאל בשור המגרש על ייבנה המגדל | צילום: אריאל בשור המגרש על ייבנה המגדל, צילום: אריאל בשור

התב"ע על המגרש מאפשרת בנייה של כ־20 אלף מ"ר, שייבנו בשני בניינים נפרדים: האחד יכלול אולם תצוגה בגובה 40 מטר שישמש את דלק מוטורס, והבניין השני יהיה בניין משרדים בגובה 29 קומות. כעת מתנהל משא ומתן מתקדם לרכישת שטח סמוך המשתרע על פני כ־6.6 דונם שנמצא בבעלות חברת אנגל משאבים. החברה היתה בעבר חלק מקבוצת אזורים של איש העסקים שעיה בוימלגרין, אך עקב קשיים כלכליים שאליהם נקלעה היא עברה לשליטת משפחת מוריס מאנגליה.

התב"ע הקיימת על המגרש מאפשרת בנייה של מגדל משרדים בשטח בנוי של כ־23 אלף מ"ר ומרתפים בשטח כ־21 אלף מ"ר. כיום מאפשרת התב"ע בנייה של 29 קומות, אך ייתכן שהוא יגדל ל־32 קומות. כיום כ־2,500 מ"ר מושכרים לחברת ליסינג שמפעילה את המגרש. מדיווח של אנגל משאבים עולה כי הקרקע מושכרת עד 2014. המגרש בלה גוארדיה מוגדר בדו"חות החברה כאחד מנכסיה העיקריים. לפי ההערכות, שווי המגרש נאמד ב־80 מיליון שקל.

התזמון שבו מבוצעת העסקה מעורר תמיהה, על רקע המצב בשוק המשרדים בתל אביב. בקרב בכירים בשוק הנדל"ן רווחת הדעה כי שוק זה בעיר נמצא על סף הצפה. לפי בדיקה של חברת הייעוץ מ.א.ן נכסים, עד 2014 תושלם בנייתם של כ־15 מגדלי משרדים חדשים בהיקף של כ־600 אלף מ"ר. בהשוואה לשטחם הכולל של המשרדים במגדלים בתל אביב, העומד כיום על כ־3 מיליון מ"ר, מדובר בעלייה צפויה של כ־20%. בין המגדלים שכבר אוכלסו בשנה שעברה ומצויים בסמוך לרחוב לה גוארדיה נמצא מגדל המשרדים של אלקטרה, ומגדל המשרדים של קבוצת חג'ג' ברחוב הארבעה כבר נמצא בהליכי בנייה.

פרויקטים נוספים שנמצאים בהליכים שונים בתל אביב הם שלושת המגדלים של החברות אלקטרה ופאנגאיה המתוכננים במתחם תנובה, כמה בניינים שמקדמת חברת גב־ים בסמוך לבניין הסינרמה הישן ומגדל נוסף של קבוצת חג'ג', על חורבות אולמי רסיטל.

לפני כשנתיים הצהיר מנכ"ל ויתניה עופר זיו כי הבנייה של שטחי המשרדים בפרויקט לא תצא לדרך עד למציאת שוכר משמעותי שישכיר לפחות 50% מהשטחים. לפי הערכות בשוק, החברה טרם מצאה שוכר גדול, ובכוונתה לאחד את זכויות הבנייה של המגרש הסמוך עם הפרויקט הקיים אך לא לצאת לבנייה בטרם יימצא שוכר עוגן. בוויתניה ובדלק רכב סירבו להגיב לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות