אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכירי שוק הנדל"ן חוששים: "דווקא יהיו עליות מחירים" צילום: עמית שעל

בכירי שוק הנדל"ן חוששים: "דווקא יהיו עליות מחירים"

אברהם קוזניצקי, בעל השליטה בחברת מנרב: "ההמלצה של פישר תחטא למטרה. ראוי היה שהיא תתקבל לאחר שיקול דעת יותר מעמיק"

22.05.2012, 06:54 | שי פאוזנר

תגובות פעילי שוק הנדל"ן לאפשרות ההכבדה על הבנקים לתת משכנתאות היתה אתמול חד־משמעית. בהסכמה מקיר לקיר אמרו כולם כי תוצאת שינוי כזה תפחית את מספר הדירות שיימכרו, את היקף הבנייה, ההשקעה וכתוצאה מכך תהיה חזרה למסלול עליית מחירי הדירות והחרפת עליית דמי השכירות.

אברהם קוזניצקי, בעל השליטה בחברת מנרב אמר ל"כלכליסט": "ההמלצה של פישר תחטא למטרה. ראוי היה שהיא תתקבל לאחר שיקול דעת יותר מעמיק". לדבריו, "צעד זה מעמיד את ציבור נוטלי המשכנתאות בשורה אחת וקובע דין דומה לכולם. פישר צריך להתייחס באופן שונה לכל סוג עסקה".

מנכ"ל אזורים, אופיר גרינברג טען כי "מהלך זה פוגע בצעירים. לפני שנה הם יצאו למחאת הדיור בגלל מחירי הדירות. ראוי היה לסייע להם באמצעות הטבות, הפחת מיסים ומענקים. אך בפועל פגעו בהם פעמיים. המחירים לא ירדו, מחירי השכירות רק עולים ועכשיו גם אלה שגייסו הון ראשוני, מרחיקים מחלום הדירה".

היזם חנן מור נשמע חריף יותר, "אוזלת ידה של הממשלה לאורך השנים יוצרת סיטואציה שגורמת שוב לעליית מחירים ומרחיקה מזוגות צעירים מהאפשרות לרכוש דירה בארץ. בהחלטה יש חוסר צדק חברתי וחשש להמשך מגמת עליית מחירי השכירות ולירידה מסיבית של זוגות צעירים בני 25-35 מהארץ".

מנכ"ל רשת התיווך רי/מקס ישראל, ברנרד רסקין אמר, "בכל הפעולות האחרונות של הממשלה, נראה כי מקבלי ההחלטות חשבו שאפשר פשוט ללחוץ על כפתור ולפתור את הבעיה. אבל לכל לחיצה כזו יש תופעות לוואי. אם הנגיד פישר יכביד על מתן משכנתאות שוב, יצאו מהשוק משקיעים נוספים, יפחת מספר הדירות להשכרה ותירשם עלייה מהותית בדמי השכירות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
מחירי הדירות
היזם מר חנן מור היקר . 1. עם אתה כל כך "דואג" לצעירים אז למה מחיר דירת 5 חדרים בנס ציונה בפרויקט שלך עלה בעשרות אחוזים בשנתיים שלוש האחרונות ? 2. ועכשיו שלטענותיך מחירי הדירות יעלו ,יש שלטי חוצות בנס ציונה על הנחה של עד 400 אלף שקל בפרויקטים שלך , אההה הבנתי אתה באמת דואג לצעירים ולא לישבן שלך. אז באת תודה על האמון באינטליגנציה של הצעירים . ולכו תחפשו פראירים אחרים.
מחפש דירה , רחובוות  |  23.05.12
7.
בועת נדל"ן
חברים יקרים המחירים ועוד איך ירדו מסיבה מאוד פשוטה:מחנק האשראי שבו נמצאים הקבלנים.נתון נוסף שניתן לראות הפרסומות שלא נגמרות לגבי מבצעים שונים וזה מראה עד כמה הקבלנים בלחץ.ממליץ למי שלא מכיר להיכנס לאתר שנקרא"בועת נדל"ן חמורה בישראל"ולקבל תשובות רציניות למה שמתחולל פה מאנשים רציניים ובעלי תפקידים בכירים במשק.
קובי , מרכז  |  22.05.12
5.
לא יעזור, תאוות הבצע תוביל לפיצוץ
אני לא אקנה במחירים של היום אפילו אם יצמידו לי אקדח לרקה. יש גבול לכמה אדם יחיד צריך להשתעבד כדי שאחר יחיה על חשבונו כמו מיליונר עד סוף חייו כעבד. אם המצב לא ישתנה תוך שנתיים אני עוזב את המדינה לערבים ולדתיים כדי שהם יקנו דירות מהקבלנים המאוד ״סימפטיים״ שיש פה
האזרח הקטן  |  22.05.12
לכל התגובות