אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"הטלוויזיות בתלת-ממד ייכשלו" צילום: עמית שעל

"הטלוויזיות בתלת-ממד ייכשלו"

אנליסט ב-NPD, חברת המחקר הגדולה בצפון אמריקה, מעריך שהצפייה בשלושה ממדים לא תתפוס תאוצה, בניגוד לחיבור הטלוויזיה לרשת. והאם השלט האולטימטיבי הוא בכלל סמארטפון?

22.05.2012, 15:08 | יוסי גורביץ
טלוויזיות התלת-ממד הן כישלון והלקוחות אינם שבעי רצון מהם - כך אמר אמש (ב') האנליסט בן ארנולד, מנהלת מחלקת ההערכה התעשייתית של NPD, חברת מחקרי השוק הגדולה בצפון אמריקה. להערכתו, מכירות הטלוויזיות המציעות תצוגה בשלושה ממדים צפויות לרדת.  

לדברי ארנולד, אף שמכירות מכשירי התלת-ממד מהוות 20% מכלל המכירות הגלובליות של טלוויזיות, הסיבה לכך היא גודלן הרבה יותר מאשר השידורים בשלושה ממדית. 68% מהם, על פי נתוני NPD, אמרו שיכולת התלת-ממד "נחמדה" אך לא הכרחית מבחינתם. 80% מהמשתמשים השוקלים רכישת טלוויזיה חדשה אמרו כי חבישת משקפי תלת-ממד פוגעת בחוויית המשתמש שלהם ומהווה מחסום בפני רכישת טלוויזיה כזו.

ארנולד העריך עוד כי ממשקי השליטה בטלוויזיה באמצעות תנועה או קול ייכשלו גם הם. הוא תהה "עד כמה פרקטיות יהיו הטכנולוגיות הללו למטלות יומיומיות, כמו תכנות ה-DVR או דפדוף במדריך ערוצים." עם זאת, לדבריו, לסמארטפונים יש פוטנציאל להפוך לשלט האולטימטיבי, משום שהתקנת מספר אפליקציות עליהם תאפשר למשתמש לשלוט בכל היכולות של הטלוויזיה, כמו גם במכשירים האחרים שבבעלותו, והכל בעלות נמוכה מאד.

מנגד, אמר ארנולד כי המשתמשים מתחילים להעריך את יכולותיהן של טלוויזיות המחוברות לרשת. טלוויזיות כאלה, לדבריו, עשויות להגיע לשוק בדיוק כאשר הצרכנים מעבירים את עיקר חוויית הצפייה שלהם מישיבה סטטית מול הטלוויזיה לצפייה מקוונת. הוא העריך כי אפל ולסוני מחזיקות בפוטנציאל הצמיחה הגדול ביותר בתחום, משום שהן שולטות הן על חומרה והן על תוכן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
מה שאני טוען כבר מאז הבאז השטחי שיש סביב טלויזות 3D...
אני רק לא מסקים עם מה שנאמר בסוף, לדעתי גם הטלויזיות ה"חכמות" זה לא משהו מוצלח, זה בטח לא יהיה יותר מוצלח ממחשב מדיה - HTPC שמיועד במיוחד לצריכת תוכן חכמה! מה שכן יש ניצוצות של טלויזיות שיכללו דבר שכזה כי יש כבר כמה ניסיונות להוציא לשוק טלויזיות שמריצות את מערכת ההפעלה ANDROID אשר בהחלט יתמו לצרכן מעל ומעבר, כי אנדרואיד זו מערכת הפעלה רצינית ולא מביישת שום מחשב מדיה. בנוסף יצא השבוא דונגל "מחשב על דיסק" שמריץ גם הוא אנדרואיד ואפשר לחבר אותו לכל טלויזיה טיפשה בכבל HDMI ומקבלים טלויזיה חכמה אבל יותר חכמה ממה שיש בשוק... ואם כבר אפל וסוני, לא לשכוח את סמסונג שבהחלט שיחקה אותה עם טלויזייה חכמה מעולה ועם טכנולוגיית הDLNA שלה שמאפשרת לכל מי שמחזיק בסמארטפון של סמסונג להוריד אפליקיית שליטה יפייפיה ונוחה כדי לשלוט על הטלויזיה שלו, לנגן תכנים מהמכשיר על הטלויזיה ומה שרק תרצו... רק שגם זה, ממש לא מתקרב לHTPC עם XBMC או תוכנת מדיה סנטר רצינית שנשלטת גם מהסמארטפון.
22.05.12