אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החלטה על סבסוד צהרונים בירושלים - תוך חודש צילום: גיא אסיאג

החלטה על סבסוד צהרונים בירושלים - תוך חודש

ועדת החינוך דנה בהחלטה לא להכליל את ירושלים בתקצוב הצהרונים השנה. ח"כ מילר: "סבסוד צהרונים - משמעותי לחיזוק ירושלים"

22.05.2012, 12:37 | ליאור בן דוד
ועדת החינוך התכנסה הבוקר (ג') לדון בהחלטה לדחות את סבסוד הצהרונים בירושלים משנת תשע"ג לתשע"ד בשל מחסור בתקציב בעקבות ביטול מבחן התעסוקה.

במסגרת אימוץ דו"ח טרכטנברג קבעה הממשלה כי החל משנת תשע"ג, ייהנו ילדים בגילאי 9-3 המשתייכים לאשכולות החברתיים 3-1 מסבסוד מלא של צהרונים עד השעה 16:00. בנוסף, כך הובטח, יוקצה סכום של כ-60 מיליון שקל לטובת סבסוד של כ-50% מעלות הצהרונים באשכולות החברתיים 6-4, ובתוכם העיר ירושלים. אולם, לאחרונה הוחלט לבטל את תקצוב אשכולות הביניים והסבסוד נדחה לשנת הלימודים תשע"ד.

יו"ר ועדת החינוך ח"כ אלכס מילר (ישראל ביתנו) אמר בפתח הישיבה כי ראוי שהחלטת הממשלה תיושם בעיר ירושלים ותקל על העומס הכספי המוטל על ההורים. "ההחלטה לא להכליל את ירושלים בתקצוב הצהרונים - שגויה. דווקא בימים בהם אנו מציינים את איחוד העיר אנו חייבים לחזק את ירושלים. זהו צעד חשוב ומשמעותי בחיזוק מערכת החינוך בעיר". מילר הודיע כי ההחלטה לסבסד צהרונים צריכה לחול על כל תושבי העיר ללא הבדל.

 
צילום: סבסטיאן שיינר
ניר ברקת. "ירושלים זו העיר הענייה ביותר בישראל" צילום: סבסטיאן שיינר

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת: "ירושלים היא העיר הענייה ביותר בארץ. רק 29 גנים בעיר מצויים תחת יום חינוך ארוך בזרם הממלכתי-ממלכתי דתי. הדבר הזה הוא בלתי אפשרי ואין להשלים אתו. צריך לאפשר לכל הורה לבחור במחיר שווה לכל נפש לבחור עבור ילדו יום חינוך ארוך". ברקת הוסיף כי המצב הקיים יצר בעיה: "במקום לתת לירושלים עדיפות מוחלטת יצרו לה חיסרון מוחלט בכך שגרעו אותה מהליך סבסוד הצהרונים".

ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) קרא להפסיק את האפליה בין האוכלוסיות בירושלים. "מבחני התעסוקה הם שם קוד נגד ילדי החרדים והציבור החרדי. אני משבח את האמא שמגדלת שמונה ילדים ועובדת קשה יותר מהשכנה שלה שהתקבלה למשרה כלשהי. ברגע שהממשלה תצליח לסכסך בין האוכלוסיות, שוב פילגנו את ירושלים וזהו הדבר העיקרי שאנחנו לא צריכים לעשות". הוא קבל על כך שעובדים חרדים אינם מתקבלים למקומות עבודה ואחר כך יש כאלה המשתמשים באי התעסוקה שלהם נגדם.

נציגת משרד האוצר הודיעה בתחילת הדיון כי עלות הכללת ירושלים בתוכנית סבסוד הצהרונים מוערכת בכחצי מיליארד שקל, אך בעקבות הביקורות שנשמעו בוועדה על הסכום המופרז הודיעה כי תעביר נתונים מדויקים ליו"ר הוועדה.

יו"ר הוועדה ח"כ מילר קרא למשרד האוצר, למשרד החינוך ולעיריית ירושלים להגיע להסכמות בנושא תוך חודש. במקביל הודיע כי יגבש הצעת חוק על פיה תוכנס ירושלים בתוכנית סבסוד הצהרונים החל משנת תשע"ג ויעבירה בהליך מזורז תוך גיוס רוב של 51 חברי כנסת שיפעלו למען העיר ירושלים, זאת אם לא יגיעו המשרדים הרלוונטיים להסכמות. בנוסף ביקש יו"ר ועדת החינוך שכל פיילוט חינוכי שיפעיל משרד החינוך ייושם בראש ובראשונה בעיר ירושלים לשם חיזוקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות