אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קנס בסך 200 אלף שקל ליבואני אופל, וולבו ולנד רובר אתר יצרן

קנס בסך 200 אלף שקל ליבואני אופל, וולבו ולנד רובר

המשרד להגנת הסביבה הודיע לשלושת יבואני הרכב כי בכוונתו להטיל עליהם עיצומים כספיים לאחר שלא פרסמו נתוני זיהום אוויר במודעות פרסומת, כמתבקש בחוק

22.05.2012, 13:01 | תומר הדר

המשרד להגנת הסביבה הודיע לשלושה יבואני רכב על כוונתו להטיל עליהם עיצומים כספיים בסך 200 אלף שקל כל אחד, בגין הפרה של חובת גילוי נתוני זיהום האוויר מרכב חדש בפרסומת. זאת לאחר שהמשרד איתר שלוש פרסומות שבחלקן לא צוינו כלל דרגת זיהום האוויר ונתוני צריכת הדלק של כלי הרכב ובחלקן נכלל מידע חלקי או מידע שלא פורסם בהתאם להוראות החוק.

במקרה הראשון מדובר בחברת מאיר, יבואנית וולבו, שבעלון מידע פרסומי לרכב מסוגים Volvo V70 ו-XC70 לא הופיעה כלל דרגת זיהום האוויר של הרכב.

במקרה השני מדובר בקבוצת שלמה, יבואנית אופל, שפרסמה עלון מידע פרסומי לרכב מסוג אופל Insignia בו דרגת זיהום האוויר הופיעה בטבלה ללא צבע, ללא הדגשה וללא סרגל דרגות זיהום תחת השם המטעה "ציון ירוק". במקה שלישי מדובר בחברת המזרח, יבואנית לנד רובר שפרסמה ב-ynet את ריינג' רובר מבלי לפרט את דרגת הזיהום שפולט הרכב כמתבקש בחוק. ליבואני הרכב ניתנה זכות טיעון בכתב בתוך 30 ימים.

על פי החוק, בכל פרסומת לרכב חדש יופיעו נתוני צריכת הדלק ודרגת הזיהום של הרכב נשוא הפרסומת. מטרת החוק הינה לספק לרוכש הרכב נתונים לגבי רמת הזיהום הנפלט מהרכב לסביבה, וכן נתוני צריכת הדלק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות