אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עבודה בחווה: זינגה מוציאה כרטיס חיוב שיהפוך נקודות משחק לכסף צילום: בלומברג

עבודה בחווה: זינגה מוציאה כרטיס חיוב שיהפוך נקודות משחק לכסף

חברת המשחקים, שמנסה לעצור את הצלילה בערך המניה שלה, משיקה את הכרטיס בשיתוף אמריקן אקספרס במטרה למשוך את השחקנים. השתיים מתכוונות להציע בעתיד גם הנחות על מוצרים

23.05.2012, 11:05 | יוסי גורביץ
חברת המשחקים זינגה תוציא בארה"ב כרטיס חיוב שיאפשר לשחקניה להפוך לכסף נקודות שנצברו בתוך משחקים. סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה אמש (ג') כי הכרטיס מוגבל בינתיים לשחקני פארמוויל, אך בכוונת זינגה להרחיב אותו בעתיד גם למשחקיה המובילים האחרים, קסטלוויל וסיטיוויל.

זינגה משתפת פעולה בנושא עם חברת כרטיסי האשראי אמריקן אקספרס, שהשיקה לאחרונה פלטפורמת סליקת תשלומים מקוונת משלה - Serve. אמריקן אקספרס מקווה כי המהלך הזה יאפשר לה להתחרות טוב יותר בפייפאל, המובילה בתחום הסליקה המקוונת, והחיבור עם זינגה עשוי להעמיד לרשותה את בסיס הלקוחות הגדול של חברת המשחקים.

מהעבר השני, זינגה מנסה להיאבק בבריחת המשתמשים ממשחקיה. החברה סובלת מצלילה מתמשכת במחיר המניה שלה, שאיבדה כמעט מחצית מערכה מאז תחילת אפריל - מצב שרק החמיר עם הנפקת פייסבוק. שימוש בכרטיס החיוב יאפשר לשחקנים לא רק להמיר נקודות משחק בכסף, אלא גם ליהנות מהטבה הפוכה: כל גיהוץ של הכרטיס, בתנאי שהרכישה היא מעל 25 דולר, תעניק למשתמש גם נקודות בתוך המשחקים.

שתי החברות אמרו כי הפרויקט המשותף שלהן יהיה בעל ערך עבור שחקני זינגה. בעתיד, אמרו באמריקן אקספרס, יאפשר הכרטיס לשחקנים לקבל הנחות על מוצרים בזכות פעילות פנים משחקית. בחברת האשראי התגאו בכך שמדובר בשילוב ראשון מסוגו בין פעילות בתוך משחקים לפעילות מסחרית בעולם האמיתי.

זינגה ואמריקן אקספרס נמנעו מלמסור פרטים פיננסיים על העסקה, כגון שיעור ההמרה של נקודות משחק בכסף אמיתי, או התשלומים שיעבירו החברות זו לזו. זינגה מנסה בשנתיים האחרונות למצוא דרכים לקבל תשלומים מבלי לעבור דרך פייסבוק, שמשמשת כשער לרוב המשחקים שלה, משום שפייסבוק גובה עמלה עבור המרת הקרדיטים שלה בכסף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות