אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": בעל מניות בארומה קונה 50% מארקפה צילום: מיכאל קרמר

בלעדי ל"כלכליסט": בעל מניות בארומה קונה 50% מארקפה

ירון ירקוני, המחזיק ב־10% מארומה ישראל, רוכש מקובי שמר 50% מקבוצת ארקפה הכוללת גם את מסעדות ג'ויה תמורת כ־25 מיליון שקל

24.05.2012, 07:02 | אורנה יפת וגלי וולצקי

משפחת שמר, בעלת רשת בתי הקפה ארקפה, מוכרת מחצית מהרשת לאיש העסקים ירון ירקוני, בעל מניות בארומה ישראל, כך נודע ל"כלכליסט". ירקוני, המחזיק ב־10% מארומה ישראל, רוכש 50% מקבוצת ארקפה, הכוללת את ארקפה ורשת המסעדות האיטלקיות ג'ויה, תמורת כ־25 מיליון שקל. קבוצת ארקפה מגלגלת כ־200 מיליון שקל בשנה, לפי הערכות.

ירקוני הוא זכיין של הסניף בקניון איילון, ובעבר אף שימש בתפקיד סמנכ"ל התפעול והרכש בארומה ישראל. לפני שנתיים פרש מכל עיסוקיו ברשת ועבר לעסוק בנדל"ן מסחרי. ל"כלכליסט" נודע עוד כי ירקוני ניסה לעניין את הנהלת ארומה ישראל ברכישה משותפת של ארקפה, אך שם לא הביעו עניין בעסקה.

סניף ארקפה. ממוצבת כרשת בוטיק, מעט יקרה מהמתחרות סניף ארקפה. ממוצבת כרשת בוטיק, מעט יקרה מהמתחרות סניף ארקפה. ממוצבת כרשת בוטיק, מעט יקרה מהמתחרות

משפחת שמר מחזיקה ב־90% מארקפה והשאר מוחזקים בידי ארקפה איטליה, יצרנית קפה מטוסקנה. המשפחה גם מחזיקה כאמור בג'ויה, עם צביקי עשת, אשר שימש עד לפני כמה חודשים גם בתפקיד מנכ"ל ארקפה. ב־2008 ניהלה ארקפה מו"מ שנמשך יותר מחצי שנה לרכישת רשת בתי הקפה קפה נטו, שבבעלות חיים מלכה ושלמה אברס. המו"מ התפוצץ לאחר שהצדדים לא הגיעו להסכמות בנוגע למחיר העסקה.

ארקפה הוקמה ב־1995 ומיצבה את עצמה כרשת בוטיק איכותית. בהתאם למיצוב היא גם גובה מחיר מעט גבוה יותר מהמתחרים על כוס קפה. לרשת 25 סניפים ושני דוכנים לממכר לחמים, בקניון רמת אביב ובקניון גבעתיים. ב־2003 הקימה החברה מפעל ייצור בנתניה, על שטח של 2,000 מ"ר.

מרבית סניפיה נמצאים בתל אביב, והשאר בהרצליה פיתוח, רמת גן, גבעתיים, רחובות, קריית אונו, ראשון לציון, כפר סבא, חיפה, חוצות אלונים ונתב"ג. בשנה האחרונה החלה ארקפה לפעול להכנסת זכיינים לסניפים והיא מנסה להתרחב גם לפריפריה. בעוד שארקפה בחרה לשמור על צביון של רשת בוטיק, קמו בשנים האחרונות רשתות בתי קפה רבות בישראל ובהן ארומה ישראל, ארומה תל אביב, קפה קפה, קפה גרג, קפה ג'ו ואחרות - שהתרחבו במהרה בשיטת הזכיינות וחלקן אף יצאו לחו"ל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות