אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אל על צמצמה את ההפסד ל-23.5 מיליון דולר ברבעון; שקדי: "פיטורים הם חלק בלתי נפרד מתהליך ההתייעלות" צילום: סיון פרג'

אל על צמצמה את ההפסד ל-23.5 מיליון דולר ברבעון; שקדי: "פיטורים הם חלק בלתי נפרד מתהליך ההתייעלות"

ההפסד צומצם בהשוואה ל-43 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד; 231 עובדים פוטרו מהחברה מאז הרבעון הראשון של שנה שעברה; אליעזר שקדי: "אנחנו במהלך גיבוש תוכנית להקטנת ההוצאות"; ההכנסות גדלו ב-1% ל-430 מיליון דולר ברבעון הראשון

24.05.2012, 08:09 | מעין מנלה

אל עלצמצמה את ההפסד ברבעון הראשון ל-23.5 מיליון דולר, אשר היוו כ-5.5% מהמחזור בהשוואה להפסד של 43 מיליון דולר אשר היוו 10.1% מהמחזור ברבעון המקביל אשתקד, כך עולה מדו"חותיה הכספיים שפרסמה היום (ה') חברת התעופה.

ההכנסות מהפעלה גדלו ב-0.9% ברבעון הראשון והסתכמו ב-430 מיליון דולר ברבעון הראשון.

החברה הסבירה כי ברבעון הראשון היא הקטינה את נפח הפעילות שלה ביחס לרבעון המקביל. שעות הטיסה פחתו ב-9.8% וכמות המושבים שהציעה קטנה ב-4.8%. עם זאת, החברה אמרה כי כמות הנוסע לק"מ (מספר הנוסעים בתשלום כפול המרחק המוטס) גדלה ב-0.7% ולכן שיעור התפוסה גדל ב-5.8% ל-81.2%.

מטוס אל על, צילום: צביקה טישלר מטוס אל על | צילום: צביקה טישלר מטוס אל על, צילום: צביקה טישלר

גורמים אלו, הסבירה החברה, ביחד עם קיטון במספר העובדים ופיחות בשער השקל ביחס לדולר כמו גם הכנסות שהתקבלו מפעילות גידול הדלק הסילוני אשר פיצו על העלייה במחירו, גרמו לשיפור ברווח הגולמי ביחס לרבעון הראשון של 2011. עוד תרמו לקיטון בהפס רווחי הון מעסקאות מכירת ציוד טיסה ורישום הוצאה בגין תביעת מטען וגידול בשיעור מס החברות.

מצבת העובדים של החברה קטנה ב-231 עובדים בהשוואה לרבעון המקביל. הרווח הגולמי הסתכם ב-40.4 מיליון שקל לעומת 21.8 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

ברבעון הראשון פוטרו 43 עובדים מאל על והפיטורים עשויים עוד להמשיך. "אנחנו במהלכה של גיבוש תוכנית להקטנת ההוצאות גם בכל הקשור לכח אדם. אנחנו חייבים לבחון את נושא ההוצאת ונעשה את זה, זה חלק בלתי נפרד מתהליך ההתייעלות", אמר ל"כלכליסט" אליעזר שקדי, מנכ"ל אל על.

עוד הוסיף שקדי כי "צריך לזכור שמדובר בד"חות הרבעון הראשון שהוא בדרך כלל רבעון לא פשוט מכיוון שהוא חל בחורף. עם זאת אפשר לראות הגדלה של ההכנסה והרווח הגולמי ושיפור בשיעור התפוסה".

ב-2011 אל על הציגה עלייה של 3.6% בהכנסות ל-2.02 מיליארד דולר, אך רשמה הפסד של 49.4 מיליון דולר לעומת רווח נקי של 57.1 מיליון דולר בשנת 2010. החברה הסבירה את ההפסד בעיקר בעקבות גידול בעלויות התפעול שנבע מעליית מחירי הדלק הסילוני מעבר לגידול שחל בהכנסות החברה, וכן כתוצאה מאובדן נתח שוק עקב תחרות גוברת וזאת, לטענת החברה בעיקר בגלל יישום מדיניות "שמיים פתוחים" בפועל של ממשלת ישראל. לכן, החברה מסבירה שלא הצליחה להדביק את הגידול בעלויות התפעול וזאת בעקבות המשבר העולמי, התחרות הגוברת בשוק התעופה ואי היציבות הפוליטית במדינות האזור. כחלק מניסיון ההתייעלות של החברה היא פיטרה 200 עובדים ברבעון הרביעי של השנה שעברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות