אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההפסדים של עושי השוק של פייסבוק: לפחות 100 מיליון דולר צילום: איי אף פי

ההפסדים של עושי השוק של פייסבוק: לפחות 100 מיליון דולר

עושי השוק צפויים לתבוע את נאסד"ק על העיכובים בפתיחת המסחר במניית הרשת החברתית לפני שבוע; נאסד"ק גם עשויה לאבד את המסחר במניה זו

25.05.2012, 10:03 | סוכנויות הידיעות
התביעות של ארבעה מעושי השוק העיקריים בוול סטריט נגד נאסד"ק בנוגע להנפקה הבעייתית של פייסבוק כנראה יחצו את רף ה-100 מיליון דולר - שכן הם וסוחרים נוספים עדיין מתמודדים עם אלפי בעיות עם פקודות הלקוחות.

תקלה טכנית עיכבה את תחילתה של הנפקת פייסבוק בחצי שעה ביום ו' שעבר, ופקודות רבות של הלקוחות התעכבו, דבר שהוביל להפסדים משמעותיים לחלק מהמשקיעים והסוחרים לאחר שמחיר המניה ירד. מפעילת הבורסה עומדת בפני תביעות מהמשקיעים ואיומים משפטיים מהברוקרים.

ארבעה מעושי השוק המובילים בהנפקת פייסבוק - נייט קפיטל, סיטדל סקיוריטיס, USB ודסק המסחר האוטומטי של סיטי - כנראה הפסידו ביחד יותר מ-100 מיליון דולר בעקבות הבעיות שצצו בעסקה, אמר מנהל בכיר באחת החברות.

נייט וסיטדל טוענות כי נגרמו לכל אחת מהן הפסדים של 35-30 מיליון דולר, יותר מהקרן בסך 13 מיליון דולר שהבורסה הקימה לטיפול בתביעות פוטנציאליות. על נאסד"ק להתמודד גם עם האפשרות שתאבד את הרישום של פייסבוק, לאחר שזה עתה השיגה אותו.

מניות פייסבוק עלו אתמול ב-3.2% ל-33.03 דולר במסחר הרגיל, כ-5 דולר פחות ממחיר ההנפקה.

הרגולטורים, בהם הרשות האמריקאית לניירות ערך (SEC) והרשות לפיקוח על תעשיית הפיננסים, בוחנים כעת את הטיפול בהנפקה. גם ועדת הבנקאות של הסנאט בוחנת את הנושא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות