אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עושים סדר: ג'יי.פי מורגן מחליף את מנהל חטיבת הברוקראז' צילום: בלומברג

עושים סדר: ג'יי.פי מורגן מחליף את מנהל חטיבת הברוקראז'

לו לבדין הוחלף על ידי תרזה הייטסנרת'ר מהחטיבה הלונדונית של הבנק; סוגיית המבנה התאגידי של הבנק עלתה לאחרונה לכותרות, לאחר הגילוי על הפסד של 2 מיליארד דולר

27.05.2012, 11:41 | סוכנויות הידיעות

בנק ג'יי.פי.מורגןהחליף את העומד בראש חטיבת הברוקראז' הראשית שלו. אתמול (שבת) דיווח ה"וול סטריט ג'ורנל" כי לו לבדין הוחלף על ידי תרזה הייטסנרת'ר מהחטיבה הלונדונית של הבנק.

לבדין הפך בחודש מרץ למנהל היחיד של החטיבה, זאת לאחר שמאז 2008 חלק את התפקיד עם מנהל נוסף. לבדין הצטרף לג'יי.פי.מורגן באותה שנה לאחר שהבנק רכש את בר סטרנס, שם ניהל את חטיבת הברוקראז'. על פי הדיווח, לבדין עזר לבנק להרחיב את עסקי הברוקראז' מחוץ לארצות הברית. בקיץ השיק הבנק חטיבות באירופה, המזרח התיכון ואפריקה. על פי הערכות, לבדין ימשיך לעבוד בגי'י.פי.מורגן, אך אין מידע נוסף לגבי התפקיד החדש שלו.

סוגיית המבנה התאגידי של הבנק עלתה לאחרונה לכותרות, לאחר הגילוי על הפסד של 2 מיליארד דולר. על פי הדיווחים האחרונים, הבנק מתכוון לערוך שינויים גם בוועדת ניהול הסיכונים שלו. ה"וול סטריט ג'ורנל" דיווח כי שני דירקטורים בעלי ניסיון במימון ובניהול סיכונים עשויים להתמנות לוועדה, המורכבת משלושה אנשים. בעלי המניות מעבירים ביקורת על המבנה הנוכחי של הוועדה, שלטענתם מורכב מאנשים ללא ניסיון ברגולציה פיננסית או בנקאות. לדוגמה, אלן פוטר שמכהנת כנשיאה של המוזיאון הלאומי להיסטוריה, ושימשה כדירקטוריון ב-AIG עד יולי 2008. חברת הביטוח נאלצה לקבל חילוץ ממשלתי בעקבות המשבר הפיננסי של 2008.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות