אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרבור גרופ מכרה בניין משרדים בניו יורק ב-270 מיליון דולר צילום: אוראל כהן

הרבור גרופ מכרה בניין משרדים בניו יורק ב-270 מיליון דולר

הבניין, בשטח העולה על 100 אלף מ"ר, נרכש על ידי החברה בחודש ינואר 2010 בתמורה ל- 107 מיליון דולר

28.05.2012, 12:57 | שירלי ששון-עזר

קבוצת הרבור גרופ הודיעה היום על מכירת בניין המשרדים ניו יורק פלאזה 4 שנמצא בדאון טאון ניו יורק בתמורה ל- 270 מיליון דולר. הרבור גרופ פעילה בשוק הנדל"ן בארה"ב משנת 1985 והיא נמצאת בבעלות שותפים אמריקאיים וישראלים פרטיים. 20% מהחברה נמצאת בבעלות אלקטרה נדל"ן.

הבניין, בשטח העולה על 100 אלף מ"ר, ממוקם בין הרחובות Broad ו-Water, ונרכש על ידי החברה בחודש ינואר 2010 בתמורה ל- 107 מיליון דולר. בעת הרכישה 75 אחוז מהבניין היה מושכר לבנק JPMorgan Chase, עם חוזה שכירות ל-15 שנה.

בשנתיים האחרונות הכניסה החברה שוכרים נוספים בשטחים של כ-20 אלף מ"ר. שני הדיירים הם: ,NY Daily News קבוצת העיתונות המחזיקה בבעלות על העיתון ניו יורק דיילי ניוז והשבועון יו.אס. ניוז אנד וורלד ריפורט ו- ,American Media המוציאה לאור מגזינים בתחום הבידור והבריאות בארה"ב. בעקבות הוספת הדיירים החדשים, הגיעה שיעור התפוסה בבניין לכ-95%. בנוסף, השכירה החברה את שטחי המסחר בבניין.

"השילוב של ניצול מצב שוק לרכישת הנכס בתנאים אטרקטיביים לפני כשנתיים, תוך ייעול הנכס והשבחתו באמצעות השכרת שטחים שהיו בלתי מאוכלסים בעת הרכישה, הביאו ליצירת ערך משמעותית בנכס, שבאה לידי ביטוי בעסקה הנוכחית, שבה נמכר הנכס במחיר הגבוה פי 2.5 ממחיר רכישתו," אמר ג'י צביבל, סמנכ"ל הרבור גרופ.

על פי ג'ורדן סלון, יו"ר ומייסד החברה: "בעת רכישת הנכס בינואר 2010 השגת מימון לצורך רכישת הנכס לא הייתה פשוטה, אך זיהינו את ההזדמנות והצלחנו לסגור את העסקה יחד עם המימון בתקופה קצרה של שלושה שבועות. במהלך השנה וחצי האחרונות קבלנו הצעות רבות לרכישת הנכס, אך המתנו בסבלנות לעסקה הנכונה".

"בעסקה הנוכחית ביצעה הרבור גרופ מימוש מוצלח של נכס, שעבר תהליכי השבחה מהירים, תוך השגת תשואה גבוהה על ההשקעה, וזאת בדומה למימושים נוספים שהיא ביצעה בארה"ב ושאנו ביצענו בשווקים אחרים במהלך השנה האחרונה," אומר שי ויינברג, מנכ"ל אלקטרה נדל"ן. ויינברג הוסיף כי החברה בוחנת מימושי נכסים נוספים בעסקאות שעשויות להניב עודף תזרימי גבוה, והן רכישה של נכסים איכותיים במיקומים אטרקטיביים במדינות הפעילות שלנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות