אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אקטיביו תקים מחסן נתונים עבור תאגיד בנקאות אוקראיני צילום: בלומברג

אקטיביו תקים מחסן נתונים עבור תאגיד בנקאות אוקראיני

העסקה כוללת פרויקט הקמה של מחסן נתונים ארגוני בתאגיד הבנקאות השני בגודלו באוקראינה OschadBank. היקף הפרויקט: כ-2 מיליון שקל

28.05.2012, 13:48 | כלכליסט

חברת אקטיביו, המתמחה בתחומי הבינה העסקית-BI ו-Information Management, הודיעה היום על זכייתה בפרויקט ההקמה של מחסן נתונים ארגוני בתאגיד הבנקאות השני בגודלו באוקראינה OschadBank. היקף הפרויקט לדברי החברה הוא כ-2 מיליון שקל.

תאגיד הבנקאות האוקראיני OschadBank משרת כ-5 מיליון לקוחות והינו בעל רשת של כ-6,000 סניפים ברחבי אוקראינה. הבנק נדרש למחסן נתונים חדש שיתמוך בדרישות העסקיות הנוכחיות ובצפי הגידול של הפעילות העסקית הצפוי להתרחש בשנים הקרובות.

המצב הקיים בבנק כולל מערכות ותיקות, מבוססות Legacy, שאינן נותנות מענה לדרישות הרגולציה ואינן מאפשרות גמישות עסקית ותגובה מהירה לדרישות השוק. הבנק בחר להתבסס על מודל הנתונים של יבמ (BDW) אשר תומך בקליטת הנתונים מכלל המערכות הפיננסיות בבנק ומאפשר תחקור אינטגרטיבי של הנתונים בהיבטים הבאים: שיווק, סיכונים, ריווחיות, דיווחים חשבונאים, הלבנת הון, וכדומה.

הפרויקט באוקראינה הינו חלק ממהלך כניסה של חברת אקטיביו הישראלית לשוק ה-BI המזרח האירופאי. מהלך הכניסה לשוק החדש הינו תוצאה של שיתוף הפעולה רב השנים בין אקטיביו ליבמ בתחום ה-BI וניהול הנתונים. בחברת אקטיביו מעריכים את היקף הפעילות הצפוי במזרח אירופה בכמה מיליוני דולר לשנה.

דרור הר, מנכ"ל אקטיביו אמר כי: "הפרוייקט ב-OschadBank הינו פרוייקט ה-Data Warehouse השלישי שאנו מבצעים במהלך השנתיים האחרונות במגזר הבנקאי באוקראינה. השותפות שלנו עם יבמ, וההתמחות שנצברה בחברה בהקמת מחסני נתונים במגזר הפיננסי, על בסיס מודל BDW של IBM, מאפשרת לבנקים השונים למנף את הפתרון בתחומי השיווק, ניהול הסיכונים, והניהול הפיננסי, ולעמוד בדרישות העיסקיות והרגולטוריות בצורה טובה ומהימנה."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות