אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פישמן מצטייד במזומנים: מוכר את רוב הפעילות הסולארית לצחי סולטן צילום: עמית שעל

פישמן מצטייד במזומנים: מוכר את רוב הפעילות הסולארית לצחי סולטן

כלכלית ירושלים, מבני תעשיה ודרבן שבבעלותו של אליעזר פישמן חתמו על מזכר הבנות למכירת המערכות הסולאריות שבבעלותן תמורת 128.5 מיליון שקל; התזרים הפנוי כתוצאה מהעסקה יעמוד על 122 מיליון שקל

28.05.2012, 14:31 | מעין מנלה

כלכלית ירושלים, בבעלות אליעזר פישמן, ושתי החברות שבבעלותה, מבני תעשיה ודרבן השקעות, חתמו על מזכר הבנות עם חברת סולג שבבעלות צחי סולטן וניר פלג, למכירת המערכות הסולארית שבבעלותן תמורת 128.5 מיליון שקל.

במסגרת ההסכם ימכרו החברות למעלה מ-100 מערכות סולאריות קטנות (עד 50 קילו וואט) לייצור חשמל בטכנולוגיה פוטו-וולטאית שבבעלותן. לפי הודעת החברה היום (ב'), התזרים הפנוי לשלושת החברות כתוצאה מהעסקה צפוי לעמוד על 122 מיליון שקל.

אליעזר פישמן, צילום: יובל חן אליעזר פישמן | צילום: יובל חן אליעזר פישמן, צילום: יובל חן

הכנסות חברת כלכלית ירושלים מהעסקה צפויות לעמוד על 74.2 מיליון שקל, התזרים הפנוי על 67.8 מיליון שקל והרווח הנקי על 36.2 מיליון שקל. הכנסות חברת מבני תעשיה יעמדו על 44 מיליון שקל, התזרים הפנוי על 44 מיליון שקל והרווח הנקי על 16 מיליון שקל; הכנסות דרבן השקעות יעמדו על 10.3 מיליון שקל, התזרים הפנוי על 10.3 מיליון שקל והרווח הנקי על 2.9 מיליון שקל.

לפי הודעת החברה, בנוסף לתמורה ממכירת המערכות הסולאריות, שלוש החברות יקבלו דמי שכירות בגובה של 1.88 מיליון שקל לשנה מחברת סולג, בתוספת הצמדה למדד, לתקופה של 19 שנה.

רונית פישמן- אופיר, מנהלת תחום אנרגיות מתחדשות בקבוצת פישמן אמרה כי "בעקבות ההזדמנות העסקית שנוצרה בעת הזו, החלטנו לממש חלק מהפעילות הסולארית, זאת לצד המשך הפעילות האסטרטגית של הקבוצה בתחום האנרגיות המתחדשות. במקביל למכירת המערכות, אנו נמשיך לפתח ולהקים מערכות סולאריות ובימים אלא נבנות עשרות מערכות בגגות הנוספים שבבעלות הקבוצה. בנוסף, ברשותנו רישיונות מותנים למערכות בינוניות, שימומשו לכשיתקבלו האישורים הנדרשים".

קבוצת פישמן החלה בפעילותה הסולארית לפני כשנתיים, עם הסדרת פעילות מערכות סולאריות מסחריות לייצור חשמל. באוקטובר 2011 רכשה 50% ממניות חברת ג'י סיסטמס מערכות סולאריות בע"מ, העוסקת בשיווק והקמת מערכות סולאריות.

דרבן השקעות, חברה בת של כלכלית ירושלים דיווחה לפני כשבוע כי עברה להפסד של 2 מיליון שקל ברבעון הראשון מרווח של 5 מיליון שקל ברבעון המקביל. מבני תעשייה רשמה ירידה של 63% ברווח הנקי ברבעון הראשון ל-20.5 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות