אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק ג'יי.פי מורגן מצטרף למגמה החדשה ומתרחב בסין צילום: בלומברג

בנק ג'יי.פי מורגן מצטרף למגמה החדשה ומתרחב בסין

ענק הבנקאות שרשם הפסד עתק בגלל אסטרטגיית גידור כושלת הזרים 400 מיליון דולר ליחידה הסינית. מצטרף ל־HSBC הבריטי ול־DBC הסינגפורי שמתרחבים גם הם בסין. הרגולטור הסיני יסיר בקרוב מגבלות על השקעות בבנקים מקומיים

28.05.2012, 21:01 | רחל בית אריה, בייג'ינג

ברקע שערוריית ההפסד שרשם בעקבות אסטרטגיית גידור כושלת, ענק הבנקאות האמריקאי ג'יי.פי מורגןהזרים 2.5 מיליארד יואן (394 מיליון דולר) ליחידה הסינית שלו לצורך התרחבות במעצמה האסייתית - כך מסר הבנק היום (ב') בהודעה רשמית. ההשקעה היא חלק ממגמה ניכרת בזמן האחרון של מוסדות פיננסיים בינלאומיים להתרחב בסין.

בנק HSBC השקיע בשנה שעברה 2.8 מיליארד יואן בהרחבת עסקיו בסין וענקית הפיננסים הסינגפורית DBS מתכננת השקעה דומה. ההשקעות של המוסדות הרב־לאומיים הגדולים באה למרות האטה מסוימת שחווה כלכלת סין בחודשים האחרונים, ועל רקע ציפיות לרפורמה משמעותית במערכת הבנקאית במדינה.

המפקח על הבנקים בסין הודיע בסוף השבוע כי יאפשר בקרוב השקעה פרטית גדולה יותר במוסדות הפיננסיים במדינה ויסיר מגבלות קיימות על השקעות בתחום, כך על פי דיווח של סוכנות הידיעות הרשמית שינחואה. "בנקים בבעלות המדינה שלטו בשוק הבנקאות בעבר, בעוד שעסקים פרטיים נשארו בלתי מפותחים. זה יצר בעיות רבות כמו אפליה לרעת עסקים קטנים בקבלת הלוואות, מה שמקשה על הצמיחה שלהם", כך לפי וואנג שיאולו, סגן מנהל מכון המחקר הלאומי לכלכלה של סין, שאמר את הדברים בראיון לעיתון הסיני "הגלובל טיימס".

ג ג'יי פי מורגן בסין ג

ארה"ב מנסה זה שנים לגרום לסין לאפשר לגופים פיננסיים בינלאומיים להיכנס לשוק הסיני באופן משמעותי יותר. צעדים משמעותיים לכניסה כזו נעשו לפני המשבר של 2008, כשענקיות פיננסים כמו גולדמן זאקס ובנק אוף אמריקה רכשו מניות מיעוט בבנקים הגדולים של סין. עם זאת, התהליך נעצר ברקע המשבר, וקובעי מדיניות רבים בסין סבורים כי הסירוב לפתוח את השוק באופן מוחלט בפני הבנקים מהמערב היה המפתח לחסינותה היחסית של סין למשבר. אבל כעת הסינים מנסים לייצב את המערכת הבנקאית במדינה ולדחוף אותה לרפורמות נוספות. "ההון שהזרקנו ייתן לבנק עמדה טובה יותר בסביבה הרגולטורית המשתנה ויחזק את המחויבות שלנו ללקוחותינו בסין", אמר זילי שאו, יו"ר ג'יי.פי מורגן סין. הוא הוסיף כי הזרקת ההון תשמש לפתיחת סניפים, למתן אשראי תאגידי, לגיוס עובדים ולפיתוח מוצרים חדשים. ההון הרשום של יחידת סין של ג'יי.פי מורגן מגיע עתה ל־6.5 מיליארד יואן (כמיליארד דולר).

שיעור ההלוואות במטבע מקומי בסין גדל בכ־22% בשנה מאז 2008, מה שהפך אותה לשוק הבנקאות השלישי בגודלו בעולם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות