אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חילופי משמרות ברשות ני"ע: ראש מחלקת חקירות ומודיעין פורש מתפקידו צילום: יוסי זליגר

חילופי משמרות ברשות ני"ע: ראש מחלקת חקירות ומודיעין פורש מתפקידו

עו"ד ניר בר-און הודיע על כוונתו לסיים את תפקידו בספטמבר 2012. עו"ד אלי לוי יחליפו בתפקיד ויהיה ממונה גם על פעילות הפיקוח על המסחר

28.05.2012, 18:55 | לירוי פרי
מנהל מחלקת חקירות ומודיעין עו"ד ניר בר-און הודיע היום ליו"ר הרשות פרופ' שמואל האוזר על כוונתו לסיים את תפקידו, בספטמבר 2012, וזאת לאחר כארבע וחצי שנים בהם שימש כמנהל המחלקה, ולאחר כ-12 שנים ברשות.

עו"ד בר-און (44) החל את דרכו ברשות כחוקר במחלקת חקירות, ובהמשך שימש כראש צוות חקירות וסגן מנהל המחלקה. בינואר 2008 מונה למנהל מחלקת חקירות ובשנת 2009 קיבל תחת ניהולו גם את מחלקת איסוף ומחקר לאחר שאוחדו מחלקות חקירות ומודיעין.

פרופ פרופ' שמואל האוזר, יו"ר רשות ני"ע | צילום: עמית שעל פרופ

בעקבות פרישתו של בר-און החליט האוזר לאחד בין מחלקות חקירות ומודיעין ולצרף אליהן את פעילות הפיקוח על המסחר. בראש פעילויות אלו יעמוד עו"ד אלי לוי, העומד כיום בראש מחלקת הפיקוח על השוק המשני.

בר-און ניהל והוביל מספר חקירות מרכזיות, ביניהן זו של השופט בדימוס דן כהן, בנק לאומי, פסגות, דלק נדל"ן, מליסרון ומנופים. האוזר הגיב בצער לפרישתו ואמר כי "יכולותיו הניהוליות והמקצועיות הגבוהות הביאו לאיחוד סינרגי ודינמי של שתי המחלקות המקוריות ולהישגים יוצאי דופן. פעילות זו נעשתה תוך איתור וחשיפת עבירות באמצעות מודיעין אנושי וטכנולוגי, המסוגל להתמודד במהירות ובאופן איכותי עם החקירות המורכבות והסבוכות ביותר." עוד הוסיף כי "ניר הקים וביסס את התשתית המשפטית והמקצועית לביצוע בירורים מנהליים במסגרת האכיפה המנהלית, ובתקופתו, הצטיינה המחלקה באיכות ובכמות החקירות כמו גם בצמצום משמעותי של פרק הזמן של החקירה מיום ביצוע העבירה ועד ליום העברת התיק לפרקליטות."

בר-און בוגר תואר ראשון במשפטים ותואר ראשון בהיסטוריה של המזרח התיכון ובמדעי המדינה באוניברסיטת תל אביב ובעל תואר שני במדעי הניהול מאוניברסיטת בוסטון בשלוחת אוניברסיטת בן גוריון.

עו"ד לוי (45) החל את עבודתו ברשות בשנת 2000 כחוקר במחלקת החקירות, ובשנת 2005 מונה לראש צוות חוקרים. בשנת 2007 מונה ליועמ"ש וסגן מנהל המחלקה לפיקוח על השוק המשני ובראשית השנה מונה למנהל המחלקה. במסגרת זו שימש כמשקיף מטעם הרשות בדירקטוריון הבורסה וקידם את הסדרת פעילותן של זירות המסחר. לוי, נשוי ואב לשלושה, בעל תואר ראשון ושני במשפטים מהמרכז הבינתחומי ואוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במדעי החברה מאוניברסיטת חיפה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות